Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik w sobotę wygłosił homilię na Jasnej Górze dla „Pielgrzymki Rodzin Osób Powołanych i wspierających powołania”. Uderzył w ton nieomal męczeński, mówiąc o „przycinaniu” Kościoła niczym róży (!). Co jest niezwykle uprzejmą metaforą pod którą może się podpisać każdy zwolennik biblijnej zasady „co boskie – Bogu, co cesarskie – cesarzowi„. Coś jak zakłopotanie Aleksandra Kwaśniewskiego tym, że „nie dostąpił łaski wiary”. Pokazał jednak prawdziwe przyczyny takiego fatalizmu:

Ja słyszę na przykład w Polsce samej. Zobaczcie – tworzą się nowe grupy. Teraz jest taka grupa, powstała [taka] organizacja „wystąp z Kościoła”. Niektórych ludzi chwycili, szukają… „wystąp z Kościoła”. No i teraz nękają kurie, biskupów, „ja chcę wystąpić”, no z różnych racji… Jeden jakiś tam szum robił, „Gazeta Wyborcza” zaraz martwi się o to jak to pomóc wystąpić z Kościoła. Myślę, że to jest, zobaczcie, rzeczywistość, nasza dzisiejsza rzeczywistość. Trzeba sobie [to] uświadomić. To nie tylko my dzisiaj. Cieszmy się, że przynajmniej w tym jesteśmy choć troszkę podobni do Pana Jezusa i nie oczekujmy przywilejów. Chciejmy być z Nim blisko złączeni, właśnie w takich też trudnych momentach.

–> link do homilii [o wystap.pl od 7:30] <–

 

A tak fajnie się dymało apostatów od 2005 roku!

Facebook Comments

Website Comments

 1. ZeteS
  Odpowiedz

  Skuteczniejsza od telewizyjnej i duuuużo tańsza reklama. Wyślij Maćku „Bóg zapłać” abp Michalikowi za reklamę. Może będzie kontynuował.

  • admin
   Odpowiedz

   Słusznie, „Bóg zapłać” się należy. Na stronie Ruchu Palikota Milewczyk wycina nawet samą rozmowę o Tygodniu Apostazji, a abp Józef Michalik o naszej inicjatywie na samej Jasnej Górze, i od razu się pojawia w dziesiątkach miejsc w sieci na czele z główną wiadomością na Onecie. I bądź tu mądry „kto jest kim”.

 2. ZeteS
  Odpowiedz

  Możesz zaproponować cennik. Za każde 100 umorzeń Wiewióra – 1 reklama Michalika. Osobiście podkręcę tempo Panu Ministrowi w celu zintensyfikowania takiej reklamy.

 3. Paweł
  Odpowiedz

  Milewczyk tak się boi dyskusji, że na portalu Ruchu Palikota zablokował możliwość dodawania komentarzy pod newsem o usługach apostatycznych Biedronia. Fanatyzm apostatów potwierdza to, o czym się mówi na tym portalu: oni nie chcą wystąpić z Kościoła, oni tylko chcą mieć inną wiarę: wiarę w Świętą Apostazję, której bronią z zaciekłością regularnego katola.
  Nie rozumiem, dlaczego Milewczyk ma nadzwyczajne przywileje na portalu RP, ale ta sytuacja śmierdzi. Czy ktoś pisał do władz RP? Sam się jakoś nie mogę zabrać, ale może w końcu to zrobię.

 4. Immanuel
  Odpowiedz

  Tam nikt nie chce rozmawiać o występowaniu z Kościoła. Nie masz co pisać do władz palikoktowców, bo ja już dzwoniłem dwa razy w tej sprawie do rzecznik prasowej i nic z tego nie wynikło. To niereformowalna grupa, która instrukcję apostatyczną KEPu traktuje niczym Konstytucję i Biblię w jednym. Oni nie potrafią przyjąć prawdy, bo ona boli i pokazuje w jakie szambo na własne życzenie wdepnęli, a ponadto Milewczyk na tej apostazji promuje swoją osobę politycznie, licząc, że na niej wejdzie do Sejmu w najbliższych wyborach. To samo jest z „Faktami i Mitami”.

  • Robur
   Odpowiedz

   Dla RP liczy się PR, a nie załatwienie konkretnych spraw jak widać z tej sytuacji.
   Zapewne jest tak z RP, że nie opłaci im się zbytnio drażnić Kościoła prawdziwym wystąpieniem, zatem świadomie wybrali apostatów, wtedy i wilk (KEP) syty, jak i owca (czyli elektorat antyklerykalny) cała.

 5. nokoro
  Odpowiedz

  Obserwuję aktualne wydarzenia i raduję się, że monopol na wiarę zostaje przełamany. Dzięki tej robocie czarni koledzy zabiorą się za konkretną społeczną robotę. Tak czy inaczej odpuszczą i będą wypuszczali parafian.
  KK obecnie negocjuje 0,3 % na swoje działania. Oni się nie zgadzają mimo, że wyliczenia wskazują że dostali by więcej. 🙂

  • admin
   Odpowiedz

   Bo ich nie interesuje żeby dostać tyle co z Funduszu Kościelnego tylko ile się da. Jeśli się da zarobić ze 100 milionów na jego likwidacji to czemu nie?

 6. rybsko
  Odpowiedz

  Arcybiskup zapomniał wspomnieć, że grupa „wystąp” jest nie tylko antykościelna, ale również antypaństwowa, bo postuluje logiczne, rozsądne i uzasadnione zmiany w prawie oraz regularnie naraża wysokiego urzędnika państwowego na wysiłek intelektualny. Aha, totalnie przesrane mamy również po ironicznym przyjęciu obecności nowego Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, hehehe. 😉

 7. Linux VPS
  Odpowiedz

  W trakcie mszy rezurekcyjnej, abp Józef Michalik przestrzegał przed „mobilizowaniem obcych narodów na forach międzynarodowych do nienawiści wobec Polaków„. – Padają oskarżenia wobec tych, którzy mieli odwagę wybrać innych, a nie ich samych. To zdumiewajace, już dawno się to nie powtarzało.

  • admin
   Odpowiedz

   To jego typowy język. Abp Michalik zatwierdził „Świętą Instrukcję Apostatyczną”, która była głównie tomografią jego mózgu i jaki jest każdy widzi.

Post a comment