Pół roku temu prosiłem Kanclerza Kurii Archidiecezji Łódzkiej o zaktualizowanie Kodeksu Prawa Kanonicznego na ich stronie internetowej i proszę – już podziałało. Od niedawna internetowa wersja KPK uwzględnia zmiany w prawie kanonicznym wprowadzone przez Benedykta XVI listem apostolskim „Omnium in mentem” czyli usunięcie „wystąpienia z Kościoła formalnym aktem” w kanonach 1086 § 1, 1117 i 1124. Wzmianki te zostały usunięte już po roku – „Omnium in mentem” weszło bowiem w życie 9 kwietnia 2010 roku. Dzięki wystap.pl katolicy mają dostęp do aktualnego prawa kanonicznego. Ksiądz Kanclerz jeszcze nie podziękował za zwrócenie uwagi, ale i tak odpowiadam – nie ma za co. Cała przyjemność po mojej stronie.

Facebook Comments

Website Comments

  1. admin
    Odpowiedz

    Ciekawe czy już wiedzą czy instrukcja KEP-u o apostazji jest zgodna z prawem kanonicznym. Jego Ekscelencja Michalik od roku nie wie i nie może odpowiedzieć na pytania.

  2. Paweł K
    Odpowiedz

    To na Warmii to nie jest Teologia, porównaj potrzebne dokumenty z Wrocławia. Na Warmii nie ma podstawowego dokumentu jakim jest świadectwo moralności. Wychodzi, że teologie na UWM może studiować i żyd i ateista, koszmar!

Post a comment