Dwa dni po wzmiance na Wystap.pl o „utknięciu w Watykanie instrukcji o apostazji” kolejny przeciek na temat tego tajnego projektu puścił Sekretarz Generalny KEP bp Wojciech Polak dla Polskiej Agencji Prasowej:

Jeżeli Stolica Apostolska ją zaakceptuje, a sądzę, że tak się stanie, nie będzie konieczna obecność dwóch świadków.

W listopadzie 2012 ten sam biskup Polak potwierdził wcześniejsze półoficjalne doniesienia na jej temat:

Nowelizacja instrukcji ws. apostazji jest przesłana do Watykanu. Zostanie opublikowana po zatwierdzeniu. Ona niewiele zmienia w dotychczasowych przepisach.

Episkopat Polski ma bez niej nóż na gardle, bo blef „instrukcji KEPu o apostazji” roznieśliśmy tak jak na to zasługiwał. Teraz Stolica Apostolska ma ratować polskich biskupów przed ich własną dezynwolturą – nic dziwnego, że projekt czeka na akceptację od prawie dwóch lat. Poza tym wiemy nieoficjalnie, że zmiany wprowadzone w tym projekcie są tak głębokie, że mogą wymagać zgody samego papieża. Wiadomo natomiast co KEP zrobi jeśli ją dostanie – wykorzysta przed Naczelnym Sądem Administracyjnym jako argument nie do zbicia.

Nie należy natomiast przegapić jak GIODO wydusza z siebie co tak naprawdę wynika z październikowych wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego – wbrew manipulacji, którą 10 stycznia zaserwował Sejmowi z trybuny sejmowej.

A już czysto rozrywkowo słowotok „konstytucjonalistki” Krystyny Pawłowicz, która w ciągu 10 minut powiedziała więcej głupot niż zwykli ludzie przez rok.

—> wersja tekstowa <—

PS: Rekord głupoty pobił jednak „Nasz Dziennik”:

Co księża mają zrobić z ludźmi, którzy za życia nie uczęszczają do Kościoła, twierdzą, że nie wierzą w Boga, a potem na łożu śmierci proszą o spowiedź i ostatni sakrament? Co z tymi ?niewierzącymi?, których rodzina po jego śmierci prosi księdza o katolicki pogrzeb? Według Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, należy zostawić ich samym sobie i odmówić im katolickiego pogrzebu.

Jesus_facepalm