Po roku od rozpoczęcia w Polsce kampanii wystąpienia z Kościoła Katolickiego (czyli – ignorując jego oczekiwania; nie mylić z „apostazją kanoniczną” czyli jego katolickim erzac’em) sprawa doszła wreszcie do trzeciego szeregu. Biskupi w trakcie 355 Zebrania Plenarnego KEP-u omawiali „około 40 spraw”, ale działalność wystap.pl musiała być jedną z najważniejszych, skoro odniósł się do tego sam arcybiskup Józef Michalik w podsumowaniu obrad. Najwyraźniej biskupi traktują sprawę poważnie, skoro – oprócz potwierdzenia, że można „wystąpić” tylko „metodą” Milewczyka-Prochowicza – zaczęli obmyślać linię obrony. Wygląda na to, że KEP fastryguje ją na obrzędzie abiuracji (wyparciu się wcześniejszych poglądów; komuniści mówili na to „samokrytyka”). Przewiduje ją punkt 18 instrukcji z 2008 r. Jest nawet na ten temat specjalne opracowanie – Piotr Sadowski, „Apostazja i abiuracja ? zagadnienie odstępstwa i powrotu do wiary i Kościoła„, ?Studia Diecezji Radomskiej? 8(2007), ss. 247-257. I oto, gdy stała się argumentem za zachowaniem chwiejącej się instrukcji, tenże arcybiskup Michalik mówi, że trzeba coś zrobić z tymi tabunami nawróconych apostatów (chociaż sam, prawie trzy lata temu, tę instrukcję podpisał!). Abiuracją w nich, Wasza Ekscelencjo, abiuracją!

abp Michalik podsumowanie 355 zebrania KEPu

Facebook Comments

Website Comments

 1. piotr
  Odpowiedz

  Apostaci, którzy się jeszcze nie nawróciliście możecie dać na msze, aby inni apostaci się nie nawrócili…
  Najtańsza msza już za jedyne 10 zł w Słupsku a najdroższa w 300 zł w Przechlewie. Zaoszczędzaną różnicę 290 zł możecie przekazać na dar serca wystap.pl. 🙂
  http://www.colaska.pl/

  • admin
   Odpowiedz

   Za 9,90 jest kabab z surówką czyli ta msza naprawdę tanio wychodzi. To jakaś promocja, nie można łączyć z innymi ofertami.

Post a comment