PT Czytelnik przysłał mi wiadomość o stronie internetowej stoplaicyzacji.pl. To piąte dziecko senatora Kazimierza Jaworskiego i nazwa mówi w zasadzie sama za siebie. Już bez żadnego listka figowego w postaci niedomówień czy politycznych kazań organizatorzy deklarują, że będą zwalczać wszelkie przejawy laicyzacji w życiu publicznym. I niestety mogą nie żartować ponieważ opórcz organizacji katolickich do akcji bez cienia wstydu przyłączyli się burmistrzowie i starostowie. Co jest wręcz nasikaniem na art. 25 Konstytucji.


A oto i deklaracja:

Niedopuszczenie Telewizji Trwam na platformę cyfrową, deprecjonowanie godności małżeństwa przez zrównanie z innymi rodzajami związków, w tym homoseksualnymi, próby podważania Konkordatu, obniżanie rangi nauczania religii w szkołach, kwestionowanie godności życia nienarodzonych, a także dążenie, by ograniczać nauczanie przedmiotów humanistycznych – wszystko to oznaki tego samego zagrożenia – LAICYZACJI. Nie jest to kwestia tylko i wyłącznie gier partyjnych, ale procesów cywilizacyjnych. Polski nie udało się dotychczas dostosować do laickich standardów Europy Zachodniej.

Brakuje zakończenia: „I zrobimy wszystko żeby tak już zostało„! Może Pan Minister Wiewiórowski się przyłączy? W końcu walczy z laickimi standardami Europy Zachodniej tak bardzo, że już wypisał Biuro GIODO z Unii Europejskiej. 😀

PS: Chapeau bas dla Zbigniewa!

Facebook Comments

Website Comments

  • Immanuel
   Odpowiedz

   To wyrok w mojej sprawie w WSA ogłoszony 26 października br. To właśnie wyrok pokazujący, że sędziowie WSA w Warszawie wraz z GIODO realizują praktycznie to, o czym mówią włodarze z Rzeszowszczyzny. Odbierają tym samym suwerenność Polsce wyrażaną konstytucyjnymi prawami i wolnościomi Jej obywateli, robiąc z naszej ojczyzny subditus Ecclesiae catholicae Episkopatu Polski i Watykanu.

   • monika
    Odpowiedz

    Ale o co konkretnie chodzi? Bo przecież było zapowiadane, że te rozprawy to jakaś „rewolucja październikowa” i że cokolwiek sąd by nie postanowił, to i tak Team Wystap.pl wygra. Coś poszło nie tak?? GIODO uciekł, księgi chrztu wykorzystywane przez nazistów itd. itd., no a tu trzeba się z linka do „Gazety Prawnej” dowiadywać, że proces tyczył właściwie danych osobowych w „akcie chrztu dzieci” pana B. Dziwne… Czy to aby nie spektakularne ośmieszenie właściwego tematu?

    • admin
     Odpowiedz

     No i wygrał. Wykonaliśmy 300% planu. Jak sama widzisz – wpisu na temat tego wyroku nie widzisz, bo go jeszcze nie ma. Niedługo będzie i zobaczysz go bez szukania. Czekaliśmy na wyrok dwa lata więc nic Ci się nie stanie jeśli na artykuł poczekasz tydzień.
     PS: To nie ma ŻADNEGO znaczenia czego proces dotyczył (a ściślej – czego dotyczyła skarga do BGIODO). Dopóki GIODO umarza z powodu „i 3”, pluje na wolność sumienia i wyznania. I od tego nie ucieknie, o czym sam doskonale wie.

     • monika

      Jeśli ten powyższy wpis Immanuela odnośnie wyroku sądu jest obrazem radości wygranego, no to całkiem tak jak Stanisław Tym w „Rejsie” – „To jest piosenka optymistyczna. Tylko skąd łzy w jego oczach?„.

     • admin

      Bo Polski szkoda.
      PS: Gdzieś dzwoni, ale nie w tym kościele.
      INSTRUKTOR KO
      Chwileczkę. Sekundę. Niech pan mi nie przerywa kolego. To on nie śpiewa tego serio wtedy. Przecież. I to należy zrozumieć. I tutaj wydaje mi się, że panowie po prostu mylnie interpretują. On po prostu śpiewa żartobliwie, ironicznie, ze stosunkiem jakimś takim żartobliwym do tematu i do samego siebie, że on w ten sposób śpiewa. I w związku z tym twierdzę, że nie jest to piosenka smutna, pesymistyczna, że jak pan mówi, że chwyta, ale że taki jest łzawy, to nie jest łzawa piosenka tylko ja twierdzę, że jest to piosenka optymistyczna, żartobliwa, wesoła z akcentami humorystycznymi. W sumie uważam, że potrzeba nam jest zdrowych, wesołych, optymistycznych piosenek właśnie takich… Nawet czasami żartobliwie-ironicznych. No i ja bym się z nią raczej… I w ten sposób bym ją interpretował panowie. Raczej.
      POETA
      Ale skąd się łzy biorą? W jego oczach. W takim śpiewaniu.

     • aznowak

      Hmm… Dobrze by było wiedzieć jaki to był plan. Jakby Gołota zaplanował sobie, że przerżnie sromotnie wszystkie ostatnie walki to mógłby potem z pełnym przekonaniem twierdzić, że czuje się w pewien sposób zwycięzcą. „Zrealizowałem swój plan w 300%!” – mógłby mówić wszem i wobec.

     • Immanuel

      Jak już cytujesz, to rób to dokładnie. Napisał Admin chyba jasno, że trzeba poczekać kilka dni, to wykaż się odrobiną cierpliwości. Ty wszystko chcesz mieć na wczoraj i natychmiast, ale samemu nic jakoś nie pokazałeś. No może poza dennym projektem ustawy, którego złożenie było tragedią.

     • admin

      Robercie, Ty nie musisz wiedzieć, bo i tak przerasta Cię to intelektualnie czyli nic byś z tego nie zrozumiał. Więc same Twoje ataki są pod tym względem bez sensu.

 1. Immanuel
  Odpowiedz

  Zawsze mówiłem, że nie obchodzi mnie czyjeś wyznanie, bo jest to intymna sprawa każdego człowieka. Jednak zawsze będę potępiał brak umiejętności oddzielenia swych przekonań światopoglądowych wyznaniowych od pełnionych obowiązków w służbie, pracy, pełnionych obowiązków służbowych. Właśnie łączenie sacrum z profanum w tworzeniu prawa przez zindoktrynowanych do szpiku kości posłów i senatorów, a później wdrażanie tych bubli prawnych przesączonych religijnymi pseudowartościami w życie w terenie przez wojewodów, starostów, burmostrzów i wójtów, prowadzi wprost do zawłaszczania przestrzeni publicznej i społecznej przez kler, co doprowadza do upadku Polski, czego dowody dostarcza nam historia aż nadto dobrze. Należy zauważyć, że wszyscy przedstawieni tu włodarze są związani z ruchem politycznym zwanym kaczyzmem. Jest ruch, który przy pomocy katolickich wątpliwych wartości, podporządkowując Polskę klerowi, próbuje za wszelką cenę wprowadzić w Lechistanie narodowy socjalizm. Najgorsze jest to, że powszechnie ten niezwykle groźny na Polski ruch polityczny uważany jest za konserwatywny prawicowy, co jest zasłoną dymną działań tych katotalibków. Ciekaw jestem kiedy zorganizują krucjatę i ruszą ze swoimi szabelkami na zachód Europy.

Post a comment