Choć wystap.pl zostało pomyślane jako platforma walki o prawo do wystąpienia z kościołów i ich podleganie ustawie o ochronie danych osobowych, to czasem niesposób uniknąć tematów pokrewnych. Głównym jest tuszowanie przestępstw seksualnych kleru katolickiego (tu czy tu). Polska, mimo dość dużej populacji, była dotąd pod tym względem niemal oazą spokoju, z dala od wydarzeń w wielu mniejszych krajach. Tymczasem w Irlandii doprowadziło to do wezwania „na konsultacje” ambasadora Watykanu i de facto zmiany ustroju państwa a w USA na marzec planowany jest pierwszy na świecie proces księdza o tuszowanie przestępstw seksualnych. Grozi mu 14 lat za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo. Polscy biskupi i politycy od dawna zastanawiają się, kiedy ten balon pęknie…
Być może w niedzielę. Amerykańska organizacja ofiar SNAP organizuje konferencję 18-go września o godz. 10 przed Kościołem św. Krzyża w Warszawie. Telefon kontaktowy – 668 086 256.

Facebook Comments

Website Comments

 1. Damian
  Odpowiedz

  PAP donosi: stowarzyszenia ofiar księży pedofilów złożyły skargę w MTK w Hadze.
  Grupa stowarzyszeń ofiar księży pedofilów złożyła we wtorek w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze skargę, w której oskarża papieża Benedykta XVI i wysokich rangą dostojników watykańskich o zbrodnie przeciwko ludzkości, za jakie uważa tuszowanie skandalu pedofilskiego w Kościele. (…) Przedstawiciele obu organizacji zapowiedzieli, że w najbliższych dniach odwiedzą kolejne miasta w Europie, w których apelować będą o wszczęcie wiarygodnych śledztw w sprawie pedofilii w Kościele. Przebywać będą w Amsterdamie, Brukseli, Berlinie, Paryżu, Wiedniu, Londynie, Dublinie i Madrycie. 18 września mają być w Warszawie.

 2. admin
  Odpowiedz

  Przeczytałem tę skargę. Jest napisana o wiele lepiej niż dwóch Niemców (z lutego). Skupili się tylko na aferze pedofilskiej i podali wszystkie zarzuty pod adresem Watykanu. Mimo tego jest to raczej „ściągawka” dla prawników z całego świata niż cokolwiek innego. Jako ściągawka i zbiór dowodów na spaczoną moralność KK jest bezcenna, ale merytorycznie sprawy do przodu nie posunie, bo choćby nie wiem jak się gimnastykować ze spaczonej moralności nie zrobi się zbrodni przeciwko ludzkości.

 3. tola
  Odpowiedz

  Temat ciekawy, warto by go szerzej poruszyć.
  Tak się zastanawiam czy dobrym byłby artykuł na http://colaska.pl. Serwis podobno bardzo chętnie czytany. Może autor by podjął współpracę z colaska.
  Sami niewiele możemy, ale jak to mówią „w kupie raźniej”.

Post a comment