Skoro „Fronda” i inni fanatycy wprowadzili nową świecką tradycję donosów do biskupów na polityków o „możliwości popełnienia przestępstwa prawno-kanonicznego” (kocham tę nazwę) – chodziło o stosowanie się przez Minister Zdrowia do „ustawy antyaborcyjnej” – to myślę, że warto ją pielęgnować. Zaczynając jednak od księży. Każdy kto wie, że jego ksiądz ma kogoś na boku – obojętne czy chłopaka czy dziewczynę – niech od dzisiaj pisze donosy do biskupa. I je ujawnia. Biskup – zgodnie z instrukcjami Watykanu – za mieszkanie z kobietą może nawet wyrzucić z pracy. To poważna sprawa. Brońmy Polski! Brońmy naszych księży przed permisywizmem i cywilizacją śmierci, bo inaczej i u nas dojdzie do kwestionowania celibatu! A nie ma o czym dyskutować, bo „Nie i amen” powiedział Umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II.

W trosce o czystość szeregów napisałem więc donos do Biskupa Ełckiego na Księdza Infułata Edmunda Łagódę, bohatera nieudanego procesu o apostazję w pierwszej połowie 2006 roku. Nie o kobietę i nie o chłopaka jednak. O coś jeszcze gorszego. O wypuszczenie z Kościoła dwójki dzieci! Wbrew kanonowi 98 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Niech się teraz tłumaczy.

PS: Cel tej zabawy jest jasny – jeśli prałat Edmund Łagód nie zostanie ukarany to punkt 5 intrukcji biskupów obróci się w ruinę. Poza tym – to bodaj pierwszy donos na duchownego metodą „Frondy”, wymyśloną do dania upustu obsesjom antyaborcyjnym.

EMAIL DO BISKUPA EŁCKIEGO:

Jego Ekscelencja
bp Jerzy Mazur
Biskup Ełcki
 
zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa prawno-kanonicznego przez Księdza Infułata Edmunda Łagódę
 
Ekscelencjo,
 
z bólem zmuszony jestem poinformować, że 16 lipca 2007 roku Ksiądz Infułat Edmund Łagód, proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Polski w Olecku, dokonał apostazji dwójki dzieci poniżej 18-u lat a tym samym naruszył kan. 98 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Fakt, że było to przed wydaniem dokumentu „Zasady postępowania w sprawie formalnego aktu wystąpienia z Kościoła” z 27 września 2008 roku nie jest okolicznością łagodzącą ponieważ jego punkt 5 jest jedynie konsekwencją Kodeksu Prawa Kanonicznego.
W tej sytuacji roztropnemu osądowi Księdza Biskupa powierzam decyzję o wymierzeniu środków dyscyplinujących lub kar.
 
załącznik: korespondencja w rzeczonej sprawie

in Christo,
Maciej Psyk

Facebook Comments

Website Comments

 1. slawek
  Odpowiedz

  I zostanie skazany na przymusowe wczasy w jednym z ośrodków wczasowych Caritasu? 🙂

 2. Dorota
  Odpowiedz

  Zaprawdę wielka jest Wasza ufność w księże świstki. Niebywała rzecz u ateistów. 🙂
  Czy pani, która dokonała apostazji dzieci widziała ów, rzekomo dokonany, wpis na własne oczy? Czy próbowała, już po wejściu nowej procedury, uzyskać odpisy aktów chrztu dzieci, aby sprawdzić, czy będzie na nich widniał zapis o dokonaniu apostazji?
  Jaką mają Państwo gwarancję, że ów słynny proboszcz z Olecka rzeczywiście naniósł jakiekolwiek wpisy do księgi chrztu? 😀

  • admin
   Odpowiedz

   To całkiem możliwe, że kłamał. Wręcz prawdopodobne. Ale wystarczy do donosu a tym samym podważenia punktu 5 instrukcji KEP. Kościół nie przyzna się, że jego lokalna szycha kłamała na papierze w żywe oczy.

Post a comment