Przez setki lat ludzie próbowali zbudować perpetuum mobile – maszynę, która raz wprawiona w ruch sama się będzie napędzać. Dotychczas bez powodzenia. Nie udało się nawet Leonardo da Vinci! Historia świata zmieniła się jednak bezpowrotnie, bo oto Izaaka Newtona pokonał doktor nauk prawnych, Wojciech „Wiewiór” Wiewiórowski, z zawodu minister. Ni mniej ni więcej tylko stworzył perpetuum mobile nowego rodzaju – urzędniczo-sądowo-kościelne. W jednej z kolejnych skarg na parafię Biuro GIODO 21 sierpnia 2012 roku wysłało proboszczowi standardowe Koło Ratunkowe Dyrektor Krasińskiej czyli zaproszenie do odpisania, że osoba skarżąca jest wiernym Kościoła Katolickiego. W odpowiedzi proboszcz do spółki z kurią 29 sierpnia napisał nowej generacji kościelnego gotowca.

proboszcz zamyka perpetuum mobile

Niewątpliwie skutecznego, bo 18 października GIODO umorzył skargę po otrzymaniu swoich własnych słów. Wychodzi na to, że GIODO podtyka WSA „gotowce” wyroku, które sąd przepisuje a na to z kolei powołuje się kler żeby załatwić umorzenie GIODO w kolejnych sprawach. Trudno już dociec kto w tym seksie grupowym komu robi dobrze, ale najwyraźniej wszystkim się podoba.

perpetuum mobileFizyka mówi, że perpetuum mobile nie można stworzyć, bo zawsze są straty na tarciu i co się ma kręcić kręcić się przestaje. Czy „turbinka Wiewiórowskiego” przeżyje recenzję Naczelnego Sądu Administracyjnego dowiemy się w okolicach Bożego Ciała.

PS: To jest sześćsetny (600!) wpis na Wystap.pl.

Facebook Comments

Website Comments

 1. timmon
  Odpowiedz

  Teraz tylko czekać aż proboszczowie zachęceni wykładnią i argumentami stosowanymi przez GIODO i WSA zaczną odpisywać, że Pan Minister ma się od nich odczepić i nie oczekiwać jakichkolwiek wyjaśnień, bo to wewnętrzna sprawa Kościoła. Zalążki takiego obrotu sprawy widać już m. in. w preambule Instrukcji Archidiecezji Katowickiej.

 2. Button
  Odpowiedz

  Ta „turbinka Wiewiórowskiego” będzie działać do wyroku NSA a następnie albo zgodnie z prawami fizyki perpetuum mobile przestanie działać albo NSA dołączy jako „piąty element” do tego kręcącego się śmierdzącego bąka i ponownie turbinka zacznie się kręcić ruchem jednostajnie opóźnionym do następnego etapu.
  W każdym razie jakby nie patrzeć praw fizyki obowiązujących w naszym realnym świecie, w odróżnieniu od świata wirtualnego o którym marzą twórcy tego perpetuum mobile, nie pokonają!
  Oczywiście na ostateczne obalenie tych nierealnych urojeń o wyższości głupoty i serwilizmu zaczadzonych kadzidłem nad realizmem i godnością ludzką musimy jeszcze poczekać, ale na pewno to nastąpi. Oby jak najszybciej!
  PS
  Czy reklama wystap.pl po kliknięciu linka apostazja.pl jest sygnałem pójścia po rozum założyciela apostazji?
  Poza tym w ankiecie jest informacja o ilości zgłoszeń na dzień ??.04.2013 r. czyli z… przyszłości. 😕
  Czyżby był to znak nadprzyrodzonej mocy orędownika apostazji, którą otrzymał w darze od KEP-u za propagowanie wymyślonego przez nich „ósmego sakramentu”?

  • admin
   Odpowiedz

   Reklama wystap.pl na apostazja.pl jest wynikiem wygrania aukcji na Allegro na dowolną reklamę i jako taka nie ma nic wspólnego z „nawróceniem na świeckość” Jarosława Milewczyka. Za jego ankietę nie mogę odpowiadać, nawet nie wiem co tam jest.

Post a comment