Kanada

1 kwietnia jest w Polsce obchodzony jako Dzień Apostoła Judasza (przynajmniej w PiS). W Kanadzie w tym dniu grupa 26 osób dokonała zbiorowej apostazji w gazecie „Le Devoir”. Oto co napisali…

Prosimy nas ekskomunikować!

Coraz częściej Kościół katolicki wykazuje brak współczucia dla istot ludzkich a także lekceważy fakt, że jego funkcjonariusze nie respektują elementarnych praw człowieka. Ostatnio dwa wydarzenia zwróciły naszą uwagę.

Najpierw ekskomunika matki 9-letniej Brazylijki w ciąży (bliźniaczej ? uzupełnienie tłumaczki) w wyniku gwałtu popełnionego przez jej ojczyma (który nie został ekskomunikowany  ponieważ jego czyn zasługuje na mniejsze potępienie w oczach Kościoła niż usunięcie ciąży) i ekskomunika członków ekipy lekarskiej, która dokonała aborcji u dziewczynki.

Jakim prawem życie dziecka, które ma się urodzić jest ważniejsze niż życie dziecka już żyjącego? Jak można potępiać matkę, która chciała chronić swoje dziecko jak i potępiać ekipę  lekarską, która spełniła swój obowiązek, bo ocaliła zdrowie i życie osoby  żyjącej? Czy Kościół katolicki wraca do epoki w której pozwalano umrzeć kobietom, żeby ratować noworodka ponieważ  życie przyszłej sieroty było ważniejsze niż życie kobiety, której śmierć nie dość, że niepotrzebna, to pozbawiała często matki inne dzieci?

I jakby ten gest ekskomuniki sam w sobie nie był wystarczająco ohydny, najwyższy autorytet kościoła papież Benedykt XVI  w czasie swojej podróży po Afryce potępił używanie prezerwatywy jako środka zapobiegającego rozprzestrzenianiu się  AIDS.  Mamy prawo zadać sobie pytanie czy chodzi tu o ignorancję co do choroby, która zabija miliony ludzi na kontynencie afrykańskim czy jest to po prostu uderzający brak szacunku dla mieszkańców Afryki.

Ten rodzaj dogmatycznych postaw oburza nas,  wzbudza wstręt i dlatego nie chcemy już mieć nic wspólnego z  postawami  wykazującymi integryzm i pogardę dla praw człowieka. Dlatego my, którzy używaliśmy prezerwatyw, a przede wszystkim uciekaliśmy się do aborcji  a także wspieraliśmy kobiety z naszego otoczenia w ich decyzji przerwania ciąży,  domagamy się, przez solidarność z tą małą dziewczynką brazylijską i jej matką, żeby Kościół katolicki nas ekskomunikował.

Chcemy w ten sposób uwolnić się od wstydu jaki odczuwamy gdy Kościół katolicki, często wbrew nam, traktuje nas jako członków swojej instytucji. Prosimy o traktowanie tego listu jako aktu apostazji i o wystawienie nam zaświadczenia o ekskomunice.

1 kwietnia 2009

oryginał wraz z nazwiskami wnioskodawców na stronie internetowej Le Devoir

tłumaczenie z francuskiego Teresa Jakubowska

plik do ściągnięcia : „Prosimy nas ekskomunikować

Website Comments

 1. Stanisław Dykowski, RACJA PL - Toruń
  Odpowiedz

  Popieram stanowisko tej grupy ludzi oraz myslacych i działajacych podobnie. Juz od dawna głoszę, ze kosciół rzymskokatolicki to najbardziej zbrodnicza, antyludzka i antyspołeczna organizacja w historii ludzkości.

 2. admin
  Odpowiedz

  To miło, że Pan „popiera” i „głosi”. Gdyby Pan jeszcze używał polskich ogonków i wystąpił z Kościoła to już by w ogóle było super. Popierających i głoszących są tysiące tylko jak przychodzi do działania a już nie daj Boże płacenia to się garstka robi. 🙁

 3. rycki wraight
  Odpowiedz

  Jesteście dranie i czas wasz jest policzony… będziecie wyć do Księżyca i boso tłuc łbami w posadzkę świątyni jedynego proroka… hahahaha

 4. rybsko
  Odpowiedz

  @ rycki wraight
  A ustaliliście już między sobą który to jest ten jedyny? Jak mnie przekonacie, że tak, to sam wezmę i łbem potłukę. 😉

Post a comment