Swiadectwo chrztuKolejny przykład wzajemnego szanowania swoich praw – ponownie w znanej już PT Czytelnikom Parafii rzymskokatolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łobzie. Oto relacja Pani Agnieszki:

Moje wystąpienie to po prostu czysta formalność. 30 lipca wysłałam do parafii pismo a po dwóch dniach miałam już akt chrztu z adnotacją o wystąpieniu, jeszcze przed nadejściem „zwrotki”! Nikogo do mnie nie wysyłano z parafii, nie było żadnych męczących prób nawracania. Nie wiem nawet jak księża z tej parafii wyglądają. Oby jak najwięcej takiego „włoskiego” podejścia do występujących!
Pozdrawiam,
Agnieszka

„Gazeta Wyborcza” żartowała, że stolicą „wystąpienia po włosku” jest Jędrzejów, ale ta stolica wyraźnie przenosi się do Łobza… Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa jest unikalna i modelowa w skali całej Polski.

Facebook Comments

Website Comments

 1. Arturbo
  Odpowiedz

  Co się wyrabia w tym kraju!?!
  Jeszcze trochę a prawdziwy Polak-katolik, wierny naukom KEP-u (bo przecież Franciszek to jakieś odmieniec zamorski) żeby dokonać apostazji przy świadkach ze świecą (gromnicą) będzie szukał proboszcza, który w konspiracji raczy mu udzielić tego sakramentu… 😉

     • Arturbo

      Chrześcijanie od początku byli „dyskryminowani”, to taka tradycja.
      Wyobraź sobie Macieju jak musi czuć się taki biskup, którego GIODO stresuje latem swoim pismem, zamiast pocztówki z wakacji. Aż dziw bierze, że taki pobożny biskup Ryczan w ojcowskich słowach nie upomniał wczoraj z imienia i nazwiska pana generalnego inspektora w swojej ogólnie entuzjastycznie przyjętej homilii. 😀

     • admin

      Co powiedział biskup Ryczan jeszcze nie wiem, ale moje myśli pobiegły w kierunku mistrza Polski w sumo, biskupa Dydycza, który niedawno chciał rozwiązania Sejmu. Wyobrażasz sobie co to będzie jak Wiewiór go zapyta „Wasza Ekscelencjo, a instrukcję KEPu o apostazji przyjęliście?„?
      A musi, bo musi przeprowadzić postępowanie wyjaśniające czy skarżący jest katolikiem. 😀

 2. Zbigniew
  Odpowiedz

  W Krakowie bez zmian, tu rządzi wdowa po JP2 ksywka „Grzybek”.

  PS: Kolejne Dni Świeckości odbędą się w Krakowie w dniach 20-22 września. Organizowane są przez Koalicję Postępu i Świeckości. Więcej informacji o KPiŚ można znaleźć na stronie internetowej http://kpis.pl/.

  • Visconti
   Odpowiedz

   W wiosce mego ochrzczenia proboszcz liczy na to, że jak będzie cicho to zniknie (interpretacja Maćka :-)). To mi się podoba, że nie zniknie. Widzimy milczka dokładnie.

   • admin
    Odpowiedz

    Gorzej dla Przewielebnego Księdza Proboszcza, że BGIODO też go widzi i już nie puści póki nie ustali czy jesteś katolikiem.

Post a comment