GIODO wspólnie z Sekretarzem Generalnym KEP zorganizował pierwszy na świecie konkurs dla dzieci i młodzieży „Twoje dane – nie Twoja sprawa„. Ze wszystkich polskich diecezji napłynęło ponad sto prac. Trzy najlepsze zostały nagrodzone. „Wzrasta świadomość społeczna konieczności nieinteresowania się danymi przechowywanymi przez kościoły i tego, że walka o swoje prawa niczego nie daje a sporo kosztuje i trwa latami. Szeroki odzew na nasz konkurs świadczy o tym, że dobrze odczytaliśmy znaki czasu” – powiedział dr Wojciech Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Szeroki wkład księży biskupów w konkurs organizowany przez Pana Ministra jest kolejnym przykładem udanej współpracy Kościoła z władzami państwowymi. Społeczeństwo ma prawo znać powody dla których musi odczepić się od naszych zbiorów ewidencyjnych i baz danych. Tą cenną inicjatywą interesują się już konferencje biskupów innych krajów Unii Europejskiej” – czytamy w oświadczeniu Sekretarza Generalnego KEP dla prasy. Oto wyniki konkursu:

I nagroda – wyjazd na kanonizację Jana Pawła II – Staś Klakierski, SP nr 8 w Lublinie

Odczepienie się od zbiorów danych przetwarzanych przez kościoły i inne związki wyznaniowe jest dla mnie wyrazem szacunku do prawa. Przecież wszyscy wiemy, że do projektu ustawy o ochronie danych osobowych nielegalnie w nocy, po przegranych głosowaniach, w stylu „lub czasopisma”, dopisano „i 3”. Tą drobną machlojką wyłączono kościoły spod ustawy, bo posłowie nawet nie wiedzieli za czym głosują. Powinniśmy to uszanować, bo skoro władza to wstawiła to znaczy, że tak miało być i tak jest dla nas dobrze. Podważanie prawa prowadzi tylko do anarchii i nieszanowania władzy. Skuteczna ochrona danych osobowych to silny GIODO a silny GIODO to taki, któremu nikt nie przeszkadza i nie robi mu procesów w sądach administracyjnych o byle gówno. Wzmacniajmy ochronę danych osobowych w Polsce nie zaskarżając gotowców Pana Wiewiórowskiego!

II nagroda – wyjazd do objazdowej naczepy-muzeum Jana Pawła II co krąży po Małopolsce – Monika Podlizińska, SP w Okonku

Nie mogę wręcz uwierzyć, że są w Polsce ludzie, którzy mają za nic obowiązujące prawo i próbują ingerować w wewnętrzne sprawy Kościoła Katolickiego! Czy te pokraczne bękarty Stalina i Berii nie czytały Konkordatu podpisanego w W.? Przecież już pierwszy artykuł wprowadza rozdział Kościoła od Państwa więc jeśli Kościół coś robi to trzeba się odczepić, bo to jego wewnętrzna sprawa. Sto razy to mieli tłumaczone przez naszego kochanego Pana Ministra Wiewiórowskiego i nadal do tych zakutych łbów nic nie dociera. To przechodzi ludzkie pojęcie! Prędzej można psa nauczyć jeździć na rowerze! A poza tym Metropolita Katowicki ogłosił własną interpretację ustawy o ochronie danych osobowych i ta interpretacja jest również wewnętrzną sprawą Archidiecezji Katowickiej. Przecież nie można zmuszać archidiecezji do uznawania interpretacji ustawy Naczelnego Sądu Administracyjnego, skoro ona ma swoją!

III nagroda – 100 kg kremówek papieskich – Paweł Morozow, SP im. Celebrytów Polskich w Łodzi

Dla mnie jako nowoczesnego Europejczyka wychowanego na Bajberze dla którego Nirvana to coś z Indiami a Dżem jest truskawkowy, konieczność nieinteresowania się danymi osobowymi, które ma o mnie proboszcz i kuria diecezjalna jest jak najbardziej utylitarna – to się po prostu opłaca! Nie zadzieram z silniejszymi od siebie, nie robię tragedii z tego, że sobie z księdzem porównywaliśmy siusiaki i nie jestem taki głupi żeby tracić czas i pieniądze na walkę o jakieś abstrakcyjne prawa z czego nic nie będę miał. Co mnie to obchodzi jakie są moje prawa, skoro i tak nie mam zamiaru z nich korzystać? A zresztą przecież można dokonać apostazji metodą KEPu i jest szybko i wygodnie więc o co tym palantom z wystap.pl chodzi? Dodam jeszcze, że u nas w szkole wszyscy jesteśmy dobrze wytresowanymi kanaliami: nikt nie chce chodzić na religię, ale wszyscy chodzą dla świętego spokoju. Dzięki temu nikomu się nie narażamy a jak dorośniemy to będziemy pracować za darmo przez pół roku a potem jak się uda to w kawiarni na umowę śmieciową.

GIODO i Sekretariat KEP dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

Facebook Comments

Website Comments

Post a comment