Trzeba przyznać, że Kościół potrafi mieć klasę i poczucie humoru. Szkoda tylko, że tak rzadko to widać. Kolejny genialny pomysł Janusza Palikota na budowę nowoczesnego państwa – wydostanie świadectwa chrztu przez podstawioną osobę – spotkał się z błyskawiczną ripostą. Oto relacja jego samego:

W dniu dzisiejszym działacz RP posiadający pełnomocnictwo Janusza Palikota udał się do Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju w celu pobrania metryki chrztu Janusza Palikota. W kancelarii parafii usłyszał z ust Prałata Józefa Flisa, że takiego pełnomocnictwa nie wydaje się osobom trzecim na podstawie pełnomocnictwa zwykłego ani pełnomocnictwa notarialnego, gdyż Janusz Palikot jest osobą publiczną! Prałat Flis zażądał osobistego stawiennictwa się Janusza Palikota wraz z matką. Zażądał również wyjaśnienia ustnego oraz pisemnego w jakim celu dokument ten zostaje wydany. Jest, to przykład lekceważącego oraz butnego stosunku hierarchów kościelnych do społeczeństwa polskiego.

Jednym słowem Prałat kazał „pełnomocnikowi” (czytaj: umyślnemu) spadać na drzewo, bo zgodnie z rozdziałem Kościoła od Państwa może sobie tę karteczkę w buty wsadzić. Czyli budował nowoczesne państwo na złość politykowi, który tkwi jeszcze w archaicznym przeświadczeniu sprzed stu lat, że duchowni są urzędnikami państwowymi.
I jak tu się nie śmiać? No i problem praktyczny – jak teraz Janusz Palikot dokona apostazji pod oknem papieskim przy ulicy Franciszkańskiej w Krakowie – jutro o 13-ej?

Poniżej komentarz użytkownika forum apostazja.pl do tej komicznej sytuacji…

 

Facebook Comments

Website Comments

 1. Koko Euro Spoko
  Odpowiedz

  Brawo dla Pana Janusza Palikota – dostał żółtą kartkę od Kościoła. Może teraz otrzeźwieje i przestanie ludzi namawiać do apostazji. A co by się stało jakby jego matka nie żyła? Miałby dokonać ekshumacji i ze zwłokami do kościoła zajechać?

 2. Paweł
  Odpowiedz

  Najbardziej rozbawiło mnie to wymaganie, że JP ma się stawić z matką, nobliwą panią Czesławą Palikot. Dużo bym dał, żeby to zobaczyć! 🙂
  Ma szczęście, że nie z teściową z pierwszego małżeństwa…

 3. Koko Euro Spoko
  Odpowiedz

  Żałosne jest to, że Palikot jako taki jest nieświadomy tego co robi. Jest wprowadzany w błąd przez zwolenników apostazji, a że nie ma wiedzy na temat realnych skutków apostazji (i nie che jej szukać) wobec tego zachowuje się jak marionetka w ich rękach. Ośmiesza nie tylko siebie, ale wielu ludzi z Ruchu, którzy niepodzielają akcji apostazji. Januszu Palikocie – nie idź tą drogą co Prochowicze, Gawliki i reszta, bo oni chcą ciebie wysiudłać z konia i zająć miejsce przy żłobie.

 4. rybsko
  Odpowiedz

  „Gdyż jest osobą publiczną…” Czyli jak ktoś nie jest osobą publiczną, to na użycie jakiego pełnomocnictwa może liczyć? Notarialne styknie?

  No, ale z matką, to już prałat pojechał po całości. Może miał nadzieję, że po suchej reprymendzie ta przełoży Januszka przez kolano i wybije z głowy apostatyczne pomysły.

  Halo, tu brzoza, tu brzoza! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że z matką masz przyjść… „Z matką masz się stawić!!!” Tak powiedział!!!

  • admin
   Odpowiedz

   ROTFL…
   A na poważnie – no niech teraz pan Janusz pokaże co potrafi i wyciągnie to bez matki. Na razie został ośmieszony. A w to co prałat powiedział nie za bardzo wierzę, bo to informacja z trzeciej ręki – samego Janusza Palikota. Prędzej uwierzę, że pracował dyktafon w majtkach. 😉

 5. Paweł
  Odpowiedz

  A skąd w ogóle wzięliście link to tego wpisu o Tygodniu Apostazji na portalu RP? Przecież Milewczyk już dawno go wykasował jak tylko zobaczył krytyczne komentarze.
  Oczywiście mojego komentarza (chyba pierwszego, jaki się pojawił) już tam nie ma.

 6. .wu
  Odpowiedz

  uhm… a tak w ogóle JM spamuje (co mnie podkusiło zakładać na ich durnym forum konto?!) na maila znowu – tym razem chcą idee apostazji szerzyć na północy… Podają maila kontaktowego do zainteresowanej dziennikarki – może by jej tak wyłuszczyć co i jak, żeby i oni nie wdepnęli w guano?

  • admin
   Odpowiedz

   Tak, ja bym prosił o nalot dywanowy na tę panią z dobrą nowiną, że są jeszcze w Polsce ludzie, którzy nie akceptują Świętej Instrukcji Apostatycznej.

 7. Koko Euro Spoko
  Odpowiedz

  Ale Janusz dalej wierzy, że wystąpi za pomocą aktu apostazji przybitego do drzwi kurii. Jest mi go już szkoda. Sądziłem, że jest inteligentny a tu proszę… rozczarowanie.

  • Paweł
   Odpowiedz

   Coś mi się wydaje, że bardziej chce wierzyć, ale podświadomie czuje smrodek… Bo głupio się przyznać, że się wyszło na durnia.

  • admin
   Odpowiedz

   Ja też bym wolał żeby to było przejście na procedurę administracyjną czyli list do skrzynki, ale widać JP lubi takie medialne fajerwerki – młotek, gwóźdź, kuria, brama, cały ten klimat Marcina Lutra w Wittenberdze w 1517 roku. No cóż – od czegoś trzeba zacząć. Ważne, że sam wykańcza Świętą Instrukcję Apostatyczną propagowaną przez apostazja.pl, która – o ironio – organizuje te akcje.

   • Immanuel
    Odpowiedz

    No, ale może wreszcie u Palikota nastąpi przebudzenie, bo już myślałem, że będzie błagał kler o zmiękczenie wymogów instrukcji, aby sakramentalne „TAK, WYSTĘPUJĘ” było milsze i łatwiejsze, przez co przystępniejsze i powszechniejsze. A myśmy my od roku truktali do ucha, że w Polsce winno obowiązywać prawo powszechne, a nie mambo-dżambo kościółkowo-Michalikowe, to nie wierzył, bo mu Milewczyk z Prochowiczem i Gawlikiem piękne głupoty o gusłach klerykalnych wmawiali jak mantrę w kółko i na okrągło, aż do znudzenia. Apostazja była dla Niego bardziej medialna i większy show wyborczy można było na niej zrobić, więc z nami nie chciał rozmawiać, a nawet nie docierała żadna argumentacja. Teraz zaczyna doświadczać upokorzeń i to publicznych, to mu szare komórki zaczynają pracować.

 8. Kasia
  Odpowiedz

  To chyba jest ścieżka, jaką wielu z nas przeszło:

  zawierzenie -> niedowierzanie -> oburzenie -> przebudzenie -> wystąpienie

  😉
  Więc mówię: dać im szansę!

  • Arek
   Odpowiedz

   Aż boję się zapytać: a jaka byłaby ta przeciwna opcja? Zabić strzałem w tył głowy? 😉 Czy co?

    • Arek
     Odpowiedz

     Skoro rozumujesz to w tę stronę, to wyjaśnię, że pytanie tylko pozornie było do Kasi. Doskonale zrozumiałem jej ironię, natomiast jej ironia spowodowana była CZYMŚ. I właśnie do tego czegoś piję. Masz jeszcze jakieś uwagi?

     • admin

      Ja mam, jeśli można. Czym jest to coś do czego pijesz? Czyli – „o co Ci k… chodzi”?

 9. Immanuel
  Odpowiedz

  Po minucie przyklejony „akt apostazji” został zerwany przez prawicowca i show się skończyło!!! Wielkie krzyki, balon nadmuchany i… zwyczajnie pękł bez szpilki. 🙂

  • Kasia
   Odpowiedz

   Tiaa, i jeszcze usłyszałam coś o „symbolicznej apostazji”… Aż chce się na niego nakrzyczeć: człowieku, ty właśnie apostazji dokonałeś! Nie „symbolicznej” a „faktycznej”! Masz już na siebie ekskomunikę nałożoną! Bóg na ciebie ją nałożył! A że jego słudzy nie chcą tego odnotować w swoich papierkach… to cóż… ślij zażalenia do szefa.

   • Immanuel
    Odpowiedz

    Kasiu, Bóg nie nakłada ekskomunik, nie bawi się w takie głupoty, jest ponad to wszystko. To klechy wymyślają sobie takie bzdury i bzdety, żeby zastraszając swe owce i spokojnie je strzyc. A Palikot nawet gdyby zelżył Boga i Jezusa Chrystusa na oczach wszystkich, to i tak kler nie przyzna, że dokonał apostazji, dopóki nie przyjdzie do nich i nie da się upokorzyć. Oczywiście zachowanie Palikota świadczy o tym, że uznaje procedury kościelne i dalej jest katolikiem. Prawnie też niczego nie dokonał, bo nie umożliwił proboszczowi w Biłgoraju zapoznania się ze swoim oświadczeniem woli. Czyli mówiąc kolokwialnie jest w d…e jeszcze bardziej niż przed przybiciem na drzwiach świątyni swoich tez… Ups – swojego oświadczenia.

 10. ZeteS
  Odpowiedz

  A Pan B. odmówi Januszkowi wydania merytorycznej decyzji, ponieważ ze względu na niewątpliwie uregulowaną sytuację prawną KRK, nie ma kognicji do wydania proboszczowi nakazu. Pozostaje tylko zaproponować Panu Posłowi kolejne „kroki prawne” i zagwarantować obecność mediów przy ich realizacji. (Może skarga do Sądu Ostatecznego na decyzję Pana B.? Oczywiście po umorzeniu w II instancji.)

  • admin
   Odpowiedz

   Podobno na Trzecim Ogólnopolskim Tygodniu Apostazji zawodowi apostaci obleją się benzyną i podpalą pod oknem papieskim w proteście przeciwko trzymaniu apostatów w Kościele przez kiecuny… 😀

 11. ZeteS
  Odpowiedz

  TV ma już w ramówce na przyszły rok zarezerwowany czas antenowy na program pod tytułem „Zapalony Apostata„.

 12. ZeteS
  Odpowiedz

  Pokazać chcą wszystkie stacje. Z dwóch powodów.
  1. W rolach głównych wystąpią najbardziej medialni posłowie z partii, która palenie ma programowo wpisane w nazwę – marihuany, tematów, apostatów….
  2. KEP zabiega o użycie w realizacji transmisji supernowoczesnych kamer, które na stop klatkach będą pokazywać do końca „nieusuwalny znak chrztu”. Pozwoli to zdyskredytować działalność portalu wystąp.pl, dowodząc ostatecznie tezy, że z Kościoła wystąpić się NIE DA.

Post a comment