Burke_&_hat

kardynał Raymond Burke

Niektórzy najwyraźniej nie potrafią się uczyć na błędach. Trzy lata po tym jak grupa Kanadyjczyków „poprosiła o ekskomunikę” w ogłoszeniu prasowym z powodu stawania przez „obrońców życia” po stronie gwałcicieli przeciwko ich ofiarom, bliski współpracownik Benedykta XVI, kardynał Raymond Burke zagroził irlandzkim posłom, że nie otrzymają Komunii św. jeśli zagłosują za ustawą dopuszczającą aborcję w przypadku zagrożenia życia matki. „Byłoby sprzeczne ze zdrowym rozumem twierdzić, że niewinne i bezbronne życie może zostać sprawiedliwie zniszczone w celu ratowania życia matki” – pouczył w wywiadzie dla irlandzkiego „Catholic Voice” opublikowanym 1 lutego. Dramat sytuacji polega na tym, że irlandzki parlament zamierza dostosować prawo do historycznego wyroku w sprawie A, B i C przeciwko Irlandii w którym siedemnastu sędziów Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu jednogłośnie (!) uznało, że brak informacji o ryzyku dla ciąży podczas chemioterapii stanowił naruszenie prawa pani „C” do prywatności. Sześciu z siedemnastu sędziów uznało zaś, że wystarczającym powodem do aborcji jest życie w biedzie (skargi pań „A” i „B”).

Kościół uwielbia „bronić praw człowieka”, kiedy są na wspólnej ścieżce. W tym przypadku ta teatralna maska opadła i musiał stanąć w opozycji do nich. Nie można wybierać które przypadki naruszenia praw człowieka się potępia a które popiera. To nonsens. Tym bardziej przy wyroku 17 : 0 czyli kiedy ANI JEDEN sędzia nie znalazł nic na obronę rządu irlandzkiego. Pretensje Jego Eminencji do obrony praw człowieka właśnie zawaliły się w gruzy. Teraz nie zostaje nic innego niż odmawiać politykom Komunii św. Za obronę nie tych praw człowieka co trzeba.

patrz też: „Wystąpienie po filipińsku ? mnie też ekskomunikujcie„, 17 października 2010

Facebook Comments

Website Comments

 1. Immanuel
  Odpowiedz

  W Polsce jest jeszcze gorzej. Bp Pieronek do zwolenników in vitro powiedział – chcecie wojny, to ją będziecie mieli, a abp Hoser szantażował posłów nałożeniem ekskomuniki głosującym za in vitro. Cały czas jacyś fanatycy religijni domagają się zaostrzenia ustawy aborcyjnej, która i tak jest bardzo restrykcyjna. Ba, ten kto ma odmienne zdanie od kleru, temu odmawia się polskości i wyzywa od żydo-komuny. Sam doświadczyłem tego na własnej skórze.

 2. Immanuel
  Odpowiedz

  Kościół katolicki nie jest żadnym kościołem chrześcijańskim, a sektą nie mającą nic wspólnego z biblijnym Bogiem i Jezusem, którzy im służą jedynie za zasłonę dymną. To czarna mafia, która we wszystkich krajach jako watykańska ośmiornica oplata swymi mackami ośrodki władzy państwowej dla uzyskania swych politycznych wpływów i rządzenia z tylnego siedzenia zniewalanymi ludźmi wszelkich narodów, czyli dla władzy, bo władza to mamona, która jest jedynym wyznawanym bożkiem tych nigdy nie nasyconych hien. Bogacenie się ponad miarę jest nadrzędną i jedyną doktryną tych bałwochwalców. Dlatego tak bardzo im zależy na indoktrynacji dzieci od najmłodszych lat, aby wychowało się kolejne pokolenie subditus Ecclesiae, stając się nie sługami Bożymi, jak im się wydaje, a sługami kleru. Nieznane jest historii, aby jakiekolwiek państwo, którym zawładnie mafia katolicka, mogło osiągnąć dobrobyt, a wręcz przeciwnie. Kwestią czasu jest upadek tych państw, często zakończony niewolą i nędzą ich obywateli. Polska już raz doświadczyła rozbiorów i niewoli. Oby historia nie zatoczyła koła.

  • benpo
   Odpowiedz

   Taką wypowiedż dobrze się czyta, jakbyś znał treść Biblii i poselstwo Bożego proroka, który także mówił, że żaden katolicki kraj nie jest w stanie utrzymać się gospodarczo. Wystarczy popatrzeć na polską klasę polityczną, po cichu przekazują dla krk miliardy, w tym na utrzymanie religii w szkołach. A zwykli ludzie popadają w coraz gorszą nędzę. Bóg nie może błogosławić kraju, który od stuleci żyje w bagnie katolicyzmu.

 3. Mira
  Odpowiedz

  Przepraszam – KTO przeciętnie inteligentny potrzebuje spowiedzi, komunii… i tej reszty MAGII na POWAŻNIE?!
  Mam coraz gorszą wizję POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA – zaczynam naprawdę się bać…
  Znacie powiedzenie: kogo BÓG chce ukarać, to najpierw odbiera mu ROZUM!!!!!???? Wszystkim pod rozwagę, szczególnie tym co GO (ROZUMU) do reszty nie utracili!!!! ZDROWIA życzę WSZYSTKIM.

  • admin
   Odpowiedz

   Tu nie chodzi o to kto potrzebuje Komunii św. tylko jak bardzo upadnie Kościół odmawiając jej politykom, którzy dostosowują prawo swojego kraju do standardów praw człowieka. Parafrazując Wandę Nowicką: „to będzie miało większy wpływ na Kościół Katolicki niż na irlandzkich posłów„.

   • Immanuel
    Odpowiedz

    „…jak bardzo upadnie Kościół odmawiając [komunii] politykom….”
    Już jest upadłym aniołem, więc już gorszego upadku trudno oczekiwać. 😀 😀 😀

 4. Michał
  Odpowiedz

  Kościół nie zamierza odmawiać komunii za obronę praw człowieka. Kościół uważa, że nie istnieje prawo człowieka w postaci prawa do aborcji, natomiast aborcja stanowi naruszenie prawa człowieka (prawa do życia dziecka). Nie ma więc wewnętrznej sprzeczności w tym stanowisku.

  • admin
   Odpowiedz

   Jesteś kapitalnym przykładem jak przedawkowanie religii wyłącza z dyskusji. Bo przecież nie mamy o czym rozmawiać – nie wiem czy zauważyłeś?

  • Kazik
   Odpowiedz

   Do Michała
   Mam pytanie do ciebie. Masz młodą żonę i dwie dorastające córki, ale jeszcze nieletnie. Wparowało do twego domu 5 młokosów-narodowców. Gwałcą ci żonę i córki i po balandze wychodzą z twego domu. Po jakimś czasie wszystkie trzy poczęły. Co w takiej sytuacji mądralo zrobisz? Czy mając w pamięci dramatyczne zdarzenie będziesz czekać na te trzy porody czy skorzystasz z tego aby te zarodki usunąć póki czas? Wymądrzasz się, bo nie miałeś osobiście takiego dramatu. Ciekawe co byś zrobił gdy twoja żona by nosiła rozwijający się płód wprowadzony przez gwałciciela. Banda zramolałych starych kawalerów w sutannach co w swoim życiu nie ookazali posłuszeństwa Bogu (1 Tymot. 3 rozdział) wtrąca się w rodzinne życie ludzi i narzuca przepisy, których sami nie przestrzegają, bo dobrze wiem co ksiądz zrobi z kobietą, którą zapłodnił. Daje jej pieniądze aby usunęła ciążę. Kotliński opisał ten fakt w 3 części książki „Byłem księdzem”, to nie jest pojedynczy przypadek.

   ADMIN: „puki” i fatalną interpunkcję poprawiłem póki mam cierpliwość, ale ostrzegam, że mi się kończy!

   • Michał
    Odpowiedz

    Zakładam, że oczekujesz szczerej odpowiedzi, więc Ci jej udzielę: nie wiem, jak bym się zachował, bo nie miałem nigdy podobnego doświadczenia. Podobnie jak nie wiem, jak bym postąpił, gdybym mógł uratować bliską mi osobę za cenę spowodowania śmierci innej osoby. Tragiczne przeżycia skłaniają niekiedy ludzi do postępowania wbrew wyznawanym zasadom. Widywano już uczciwych wcześniej ludzi, którzy wyrzucali innych z łodzi ratunkowych, żeby uratować siebie lub swoich bliskich. Wiem natomiast jak powinienem się zachować – „czekać na te trzy porody”, bo dziecko, również poczęte wskutek brutalnego gwałtu, ma prawo do życia. Zadam też Tobie pytanie – załóżmy, że Twoja żona jest śmiertelnie chora, a uratować ją może tylko lek, będący w posiadaniu Twojego, również chorego, przyjaciela. Możesz ten lek ukraść w taki sposób, że nikt się nie domyśli Twojego udziału. Lek jest w 100 % skuteczny, a jego brak oznacza pewną śmierć. Nie ma możliwości pozyskania drugiej dawki leku przed śmiercią któregoś z dwóch chorych. Będziesz się bezczynnie przyglądac smierci żony, czy ukradniesz lek przyjacielowi ?

 5. Michał
  Odpowiedz

  Jesteś kapitalnym przykładem człowieka, który uwielbia przeskoki ponad logiką. Dlatego właśnie ta strona jest taka (niezamierzenie) zabawna. 🙂

  • admin
   Odpowiedz

   Jeśli chcesz porozmawiać o „katolickich prawach człowieka” to idź na Frondę. Tam na pewno nie przeskoczą nad logiką katolicką, bo siedzą w niej po uszy.

   • Michał
    Odpowiedz

    Nie bronię „katolickiej logiki”, ale normalnej logiki. Postawiłeś bowiem tezę, która jest sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem, pisząc, że „Nie można wybierać które przypadki naruszenia praw człowieka się potępia a które popiera.”. Tymczasem każda organizacja, broniąca praw człowieka (lub przynajmniej deklarująca, że je broni), wybiera przypadki naruszenia praw człowieka, które potępia (bo uważa, słusznie lub nie, że są naruszeniami praw człowieka) i takie, których nie potępia (bo uważa, słusznie lub nie, że nie są naruszeniami praw człowieka). Nie ma bowiem uniwersalnego, przyjętego przez wszystkich, katalogu praw człowieka i ich naruszeń. Każda organizacja w pewnych działaniach będzie dopatrywała się naruszenia praw człowieka, a w innych nie. Każda organizacja zwalcza więc tylko takie naruszenia praw człowieka, które są zgodne z jej wizją praw człowieka.

 6. benpo
  Odpowiedz

  Zapewne posłowie irlandzcy przestraszyli się takiej grożby purpurata, bo nie wiedzą, że komunia po katolicku i ich klątwy nie mają żadnego znaczenia,bo są niezgodne z Biblią. Kler od stuleci głosi katolikom ,,inną ewangelię” więc oni są pod przekleństwem.(Galacjan 1:1-3). Ale politycy z Irlandii i z innych krajów tego niestety nie wiedzą,bo nie czytają Biblii.Kler w żadnym zakresie nie ma nic do powiedzenia, zwłaszcza w prawach człowieka, do dziś wokół klasztorów i innych tego rodzaju przybytków można odkopać tysiące małych dziecięcych szkieletów. Zwłaszcza gdzie są zakony żeńskie, które od stuleci są opisywane jako zamtuzy dla kleryków. To trwa do dziś,dlatego zwykłym ludziom nie jest dozwolone wchodzić za bramę klasztorną. Oto jak wyglądają prawa człowieka w tych kościelnych obiektach.

Post a comment