Rzecznik prasowy KEP-u ks. dr Józef Kloch skomentował „Tydzień Apostazji”. O tym mógł mówić, bo to obu stronom na rękę. Na moje pytanie w jakich diecezjach przyjęto instrukcję KEP-u o apostazji już nie odpowiedział. Czyli nadal trwa zabawa w chowanego – wy udajecie, że nas nie uznajecie a my udajemy, że występujecie. Obowiązuje zasada „trzech ani słowa”:

– ani słowa o tym, że instrukcja nie była automatycznie ogólnopolska tylko do zatwierdzania przez biskupów w ich diecezjach,

– ani słowa o tym, że Papież Benedykt XVI miał już dosyć tych „formalnych apostazji” i zniósł je listem apostolskim „Omnium in mentem”,

– ani słowa o tym, że apostaci podlegają prawu kanonicznemu od A do Z – włącznie z obowiązkiem udziału w Mszy Świętej niedzielnej.

Ksiądz Kloch może w duchu się tylko cieszyć, że Kościół ma taką „opozycję”. Gratulujemy akcji, w ciągu tygodnia przybyło w Polsce kilkudziesięciu ekskomunikowanych katolików a Marszałek Piłsudski dowiedział się, że jest apostatą. Odpowiedź na pytanie „Ilu katolików „ubyło” po akcji Palikota?” brzmi natomiast „zero”.

Facebook Comments

Website Comments

 1. deltar
  Odpowiedz

  Ręce opadają jak się o tym czyta. Co za ludzie, ale, ale poczekamy jeszcze trochę jak wystąpienie po włosku będzie możliwe. Wtedy będzie zabawnie. W środę wysyłam skargę do GIODO i porady dla księdza. 🙂

 2. admin
  Odpowiedz

  Powodzenia, będzie ciekawie… Pani Dyrektor Krasińska już czeka. 🙂 Będziemy walczyć o zmianę gotowca do proboszcza.

 3. Przemek_Szczecin
  Odpowiedz

  To sobie klecha pokomentował. 🙂 Mój komentarz do „Tygodnia Apostazji” pod patronatem RPP jest jeden: dno i kupa mułu!

 4. deltar
  Odpowiedz

  Są takie chwile kiedy tracę nadzieję i wstyd mi, że jestem Polakiem. 🙁 Dla równowagi są też takie kiedy jestem z tego dumny, np. wydanie Wiedźmina 2. 🙂

 5. Immanuel
  Odpowiedz

  Przecież Palikotowi wcale nie chodzi o występowanie z Kościoła, a nawet nie leży mu dobro apostatów, a jedynie chodzi o szum medialny, żeby zaistnieć przed wyborami. Tak naprawdę ma w głębokim poważaniu jakiekolwiek prawa człowieka, aby tylko coś się działo i jego Ruch był na afiszu debat publicznych. To jest kolejny klown polityczny jakich wielu.

 6. Immanuel
  Odpowiedz

  Zwróciłem również uwagę, z jakim lekceważeniem Ks. Kloch traktuje całą akcję tygodnia apostazji. Dla Kościoła to „marginalna sprawa”. Kościół po prostu ma to w …., ma tylko kłopot z nami, bo to my stwarzamy prawdziwe zagrożenie dla kleru w sprawie wolności człowieka w występowaniu z tej sekty, wyznającej zasadę ?semel catholicus, semper catholicus?. Ludzie z portali apostazyjnych nie stanowią żadnego zagrożenia, natomiast my możemy pozbawić kler niesłusznie przyznanych przywilejów w postaci ?i 3? i uzurpatorstwa w sprawie decydowania o podejmowanej decyzji występowania. Oznacza to bowiem likwidację instrukcji oraz władczej, decyzyjnej i kontrolnej roli w procesie występowania prawnego z Kościoła.

 7. admin
  Odpowiedz

  @Immanuel
  I właśnie dlatego ks. Kloch nie bał się zmierzyć z Mariuszem Gawlikiem w TOK FM na temat instrukcji o apostazji, kiedy ten nie wiedział jak ją „zagiąć”. Znokautował go na polu autonomii Kościoła. Na temat tego w jakich została przyjęta diecezjach nie powie już jednak ani słowa. W rzeczywistości z całego „Tygodnia Apostazji” mogą się tylko cieszyć, bo to to czego potrzebują żeby walczyć z wystap.pl.

Post a comment