Email, który został wysłany do Kanclerza Kurii Archidiecezji Łódzkiej. Co to się porobiło – katolicy bronią krucyfiksów pisząc do Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, że znaczą one tyle, co kwiatki doniczkowe, a ja muszę przypominać kurii, że papież zmienił prawo kanoniczne. Nic dziwnego, że koniec świata już za dwa lata.

ks. Andrzej Dąbrowski

Kanclerz Kurii

Archidiecezji Łódzkiej

Przewielebny Księże Kanclerzu,

często korzystam z Kodeksu Prawa Kanonicznego zamieszczonego na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Jest to najprostszy i najszybszy sposób na jego studiowanie w języku polskim, za którego udostępnienie niech wolno mi będzie podziękować.

Zwróciłem uwagę, że dostępna jest wersja sprzed wejścia w życie 9 kwietnia dekretu Jego Świątobliwości Benedykta XVI znanego jako ?Omnium in mentem?. Papież usunął w nim trzy wzmianki o ?odłączeniu się formalnym aktem? w kanonach 1086, 1117 i 1124 oraz zmienił kanony 1008 i 1009.

Będę zobowiązany za ułatwienie – nie tylko mojej – pracy, poprzez udostępnienie wersji aktualnej.

z wyrazami szacunku,

Maciej Psyk

www.wystap.pl

Facebook Comments

Website Comments

  1. Immanuel
    Odpowiedz

    Minął tydzień i dalej nie poprawili tych kanonów. To machina powolna, ociężała i zanim coś wprowadzą, to minie tyle czasu, że już będą nowe zmiany w KPK.

Post a comment