kryształowy globus

Pan Bóg nierychliwy,
ale sprawiedliwy 🙂

Po prawie czterech latach od rozpoczęcia walki o normalność, która z woli decydentów zamieniła się w otwartą wojnę z działającym ramię w ramię i ręka w rękę przeciwko prawom obywatelskim sojuszem państwowo-kościelnym mam moralną satysfakcję docenienia i uznania ogromu pracy, który został włożony de facto w obronę Konstytucji. Niedawno sprawiło mi ją przyznanie tytułu Racjonalisty Roku 2013 przez Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów oraz nominacja do Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk. Nie mogłem jednak zostać bardziej uhonorowany niż przez osobistą specjalną nagrodę Wicemarszałek Sejmu za budowę świeckiego państwa. Jest to pierwsze takie zaszczytne wyróżnienie w dwuletniej obecnie historii nagrody Kryształowego Świecznika. W tym roku przypadły one kwartalnikowi „Bez dogmatu” (który zamieścił mój artykuł „Religijna ucieczka od religii i co z niej wynikło), prof. Ewie Łętowskiej (której druzgoczącą analizę kondycji państwa polecałem uwadze w grudniu słowami „ma się wrażenie, że Pani Profesor mówi o nas, o wojnie o „i 3” i naszym ulubionym ministrze„), inspektorowi Karolowi Szwalbe i Małgorzacie Marenin. Nagroda „vox populi” przypadła prezesowi PSR Jackowi Tabiszowi. Gratulacje!

Oto słowa Pani Wicemarszałek na jej stronie internetowej:

Szczególne wyróżnienie Wicemarszałkini Sejmu RP, Wanda Nowicka przyznała zaś Maciejowi Psykowi, twórcy portalu wystap.pl.
Do Nagrody Kryształowego Świecznika został on nominowany za sądową batalię, w której domagał się odnotowania faktu wystąpienia z kościoła w księgach chrztu. Przez 3 lata walczył o prawo obywatelek i obywateli do  tzw. sprostowania w księgach parafialnych ?danych nieaktualnych?, dotyczących m.in. informacji o tym, czy ktoś się czuje wiernym jakiegoś kościoła, czy nie. Jest to standardem w Unii Europejskiej i ułatwia proces wystąpienia ze związku wyznaniowego, co próbowali blokować duchowni Kościoła Katolickiego w Polsce, wprowadzając skomplikowaną procedurę i rytuał apostazji. W ubiegłym roku, po 3 latach od założenia wystap.pl, sąd uznał rację Macieja Psyka.
Uważam, że wyjątkowe inicjatywy zasługują na tego typu uhonorowanie, a działania Macieja Psyka bez wątpienia powinny zostać wyróżnione ? podsumowała Wanda Nowicka.

Dziękuję za tę nagrodę – jej blask opromienia wszystkich, którzy przyłączyli się do sprzeciwu przeciwko żenującej falandyzacji prawa, tajnym spotkaniom ministrów z biskupami, pseudokonkordatowi GIODO z Sekretarzem Generalnym Konferencji Episkopatu Polski (instrukcja Serzycki-Budzik), zastępowaniu prawa do sądu truizmami rzeczniczki prasowej o kanonie 535 KPK i całej brzydkiej reszcie, która ujrzała światło dzienne podczas tej batalii okrywającej wstydem naszych adwersarzy. Mam nadzieję, że przede wszystkim będzie kubłem zimnej wody na tych, którym przyszłoby do głowy przypisywać sobie cudze zasługi. A oto dowód na to, że Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy:

Laudacja dla Macieja Psyka from Marcin Małecki on Vimeo.

patrz też: „Wręczono nagrody Kryształowego Świecznika

Facebook Comments

Comments are closed.