No proszę! To czego Biuro GIODO nie potrafiło wprowadzić przez 14 lat, mając do tego miliony, wystap.pl zrobiło za darmo w dwa. 🙂 Politechnika Rzeszowska wprowadziła studia podyplomowe dla proboszczów „zarządzanie parafią”. Studia obejmują razem 180 godzin i kończą się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych Politechniki Rzeszowskiej. To, co ciekawe, to blok „zagadnienia prawne” (10 godzin wykładów i 5 godzin ćwiczeń). Obejmuje ochronę danych osobowych w parafii. Czy wykłady będą obejmować omówienie gotowców umorzenia skarg z powodu „i 3” a ćwiczenia – pisanie odpowiedzi do Pani Dyrektor Moniki Krasińskiej? Pewnie tak, bo proboszczowie z Rzeszowa też już to przechodzili.

Teraz tylko czekać aż temat pojawi się na egzaminie proboszczowskim, który na razie obejmuje traktowanie „kandydatów na apostatów”.

via nieklerykalny.pl

Facebook Comments

Website Comments

  1. Immanuel
    Odpowiedz

    Z całą pewnością po takich studiach pani dyrektor Monika nie będzie już otrzymywała głupich odpowiedzi w stylu Teodora. 😉 Jeszcze przydałyby się studia dla min. Wiewiórowskiego i sędziów z WSA w trybunałach w Strasburgu i Luksemburgu z praw człowieka i byłby komplet.

  2. M
    Odpowiedz

    Mam nadzieję, że wystarczy licencjat żeby na te podyplomowe studia się zapisać, bo proboszcz mojej parafii posiada jedynie tytuł licencjata. 🙁

Post a comment