Pierwsze w Polsce „wystąpienie po włosku” miało miejsce we wrześniu w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Polanowie. Proboszcz Roman Śledź zrobił dokładnie to o co został poproszony. W grudniu miał miejsce drugi przypadek. Tym razem klasę pokazał Proboszcz Jerzy Siwiec z Parafii pw. Świętej Trójcy w Jędrzejowie. Otrzymał listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru formularz wystąpienia, dokonał adnotacji (dokładnie takiej o jaką chodziło, z prawidłową datą) i odesłał odpis aktu chrztu do nadawcy. „Księdza proboszcza na oczy nie widziałam, ale słyszałam już wcześniej, że ma klasę” – powiedziała pani, która przekazała nam tę wiadomość.

Księże Dziekanie, proszę przyjąć nasze wyrazy szacunku!

Facebook Comments

Website Comments

 1. Immanuel
  Odpowiedz

  Czyli jak się chce być człowiekiem, to można. A może ten ksiądz wie, że instrukcję szlag trafił w kwietniu i dostosował się do nowych realiów?
  Jak by nie patrzeć, to widać, że można tylko musi się chcieć.
  Pani gratuluję wolności a Proboszczowi – postawy.

 2. admin
  Odpowiedz

  Przyłączam się do gratulacji dla obu stron. Opór przed pokazaniem klasy ze strony proboszczów jest duży – trzeba ich zmusić do pokazania swojego formatu obaleniem „i 3”.

 3. Adam
  Odpowiedz

  Ta adnotacja według Kościoła jak wiemy jest niewiele warta, więc co księdzu szkodzi ją dopisać 🙂

 4. admin
  Odpowiedz

  @Adam
  Widocznie innym szkodzi, bo się bronią rękoma i nogami żeby napisać słowo w słowo dokładnie to samo co sami wymyślili, że będą wpisywać!!!

 5. andrej
  Odpowiedz

  Jak rozumiem według Kościoła ta pani nadal do niego należy, nadal podlega prawu kanonicznemu i nadal ma obowiązek chodzenia do kościoła?

 6. admin
  Odpowiedz

  @andrej
  Tak, to się nie zmienia. Jest natomiast załatwione to co było do załatwienia czyli od strony państwowej, i to podwójnie – wystąpienie i aktualizacja danych osobowych. Dzięki temu ta pani kanon 11 KPK może już, za przeproszeniem, olać. Ma to czego nie ma żaden z „pół miliona polskich apostatów„.

 7. andrej
  Odpowiedz

  Hmmm… według mnie efekt, czyli wpis do Księgi Chrztu, jest ten sam. Różnica jest tylko w procedurze, która jest… normalna (a nie poniżająca jak ta kościelna).

 8. Mateusz
  Odpowiedz

  A jak to jest z portalem racjonalista.pl, czy wspierają jakoś wystąp.pl? Byłem pewien, że tam znajdzie się wiele o akcji wystąp.pl, a tu nic – dlaczego?

 9. OLO696
  Odpowiedz

  Sam myślę o odejściu z KK a ponadto jestem z Jędrzejowa. Piszecie tu, że ksiądz ma klasę… Sam go osobiście nie znam, ale słyszałem o nim z niejednych ust, że to kawał, że tak powiem, ”łobuza”. Nawet moja teściowa – jego zagorzała parafianka zresztą – pogroziła mu osobiście i się na niego wypięła, gdyż robił jej pod górę – i nie tylko jej. Dlatego dziwi mnie to bardzo taki gest.

Post a comment