Liczba ściągnięć formularzy wystąpienia z naszej strony przekroczyła dziś 5 tysięcy. Część z nich żyje dalej swoim życiem więc łączna liczba osób, które się z nim zapoznały jest trudna do oszacowania, ale znacznie przekracza to 5 tysięcy. I tak od ilości ważniejszy jest efekt czyli to, że mimo niszczenia wystap.pl przez obrońców „sakramentu apostazji” udało się stworzyć skoordynowaną kampanię społeczną niezgody na umarzanie przez GIODO spraw przeciwko parafiom. Samego oświadczenia woli było kilka wersji, stopniowo udoskonalanych na podstawie obserwacji odpowiedzi proboszczów oraz reakcji Biura GIODO i władz Kościoła. W ten sposób powstała obecna wersja i KEP poniewczasie budzi się z ręką w nocniku, bo proboszczowie piszą co chcą a kurie nawet o tym nie wiedzą.

Facebook Comments

Website Comments

  1. Krzysztof
    Odpowiedz

    Episkopat rozpocznie prace nad dokumentem dotyczącym finansów Kościoła

    ”[…]Bp Skworc tłumaczy, że Episkopat gotów jest ? w zamian za przyjęcie możliwości ?drugiego procenta? – zrezygnować z tzw. Funduszu Kościelnego, na który państwo corocznie wpłaca ok. 89 mln. zł. Oczywiście taka forma wymaga porozumienia między państwem a Kościołem”

    źródło i więcej: ekai.pl/wydarzenia/polska/x46978/episkopat-rozpocznie-prace-nad-dokumentem-dotyczacym-finansow-kosciola/

Post a comment