17 kwietnia

Ksiądz upokorzył moich rodziców„, Wirtualna Polska

19 czerwca

Teresa Jakubowska ponownie głosem wołającego na puszczy w sprawie „sakramentu apostazji” („Fakty i Mity” nr 25 s. 22).

Fakty-i-Mity-19.06.2009-nr-25-s22

27 września

depesza KAI o „zbiorowej apostazji” UAAR (Fronda z niewiedzy dała kpiący tytuł)

Włochy: ateiści organizują dzień ?odchrzczenia?

?Dzień odchrzczenia? – tak nazywa się nowa akcja włoskich ateistów i agnostyków, w trakcie której osoby uważające się za niekatolików będą starać się o wypisanie z ksiąg parafialnych.
Akcję zaplanowaną na 25 października przygotowuje włoska Unia Agnostyków i Ateistów. Członkowie związku zwracają uwagę, że wiele osób uczyniło to już w przeszłości indywidualnie i bez rozgłosu. – Kiedy tego samego zażąda jednocześnie więcej osób, echo ich decyzji na pewno będzie silniejsze – napisano w specjalnej ulotce.
Ateiści twierdzą, że każdy ma prawo do ?odchrzczenia się?. Powołują się przy tym na Powszechną Deklarację Praw Człowieka oraz na ochronę danych osobowych zapisaną we włoskim prawie.
Data na przeprowadzenie akcji nie jest przypadkowa. 25 października 1958 r. sąd apelacyjny we Florencji uniewinnił ordynariusza tego miasta, który publicznie napiętnował dwoje młodych ludzi, zamierzających pobrać się wyłącznie w urzędzie stanu cywilnego. Sąd uznał, że jako osoby ochrzczone, oboje podlegali jurysdykcji biskupa, który mógł publicznie wyrazić opinię o ich postępowaniu.

1 października

prasowe echa instrukcji Serzycki-Budzik:

Kartoteki pod ochroną” – „Gość Niedzielny”

Spis niewiernych” – „NIE” i odpowiedź Biura GIODO

6 października

Komu apostazja„, „Tygodnik Powszechny”

10 października

Joanna Senyszyn mówiła o niepodleganiu Kościoła UoODO podczas marszu ateistów i agnostyków w Krakowie. Informację tę podał Stanisław Błąkała w numerze 42 „Faktów i Mitów” na stronie 22.

16 października

Joanna Senyszyn podała treść interprelacji do Komisji Europejskiej w artykule „Prawo RP Pobożnej”, „Fakty i Mity” nr 42.

Facebook Comments

Comments are closed.