8 stycznia

W noworocznym numerze „NIE” szczegóły historii nieznanego bohatera walki z publikowaniem „kolędowego”.

16 stycznia

Ksiądz Jakub Lechniak z parafii w Kamionkach pod Kórnikiem został bohaterem dnia dzięki nowatorskiemu wykorzystaniu programu dla sportowców do wizyt duszpasterskich.

6 kwietnia

Pełniący obowiązki GIODO Andrzej Lewiński zrobił przeciek do prasy za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej. Chodziło prawdopodobnie o pokazanie, że urząd sobie nie radzi ze skargami na parafie, bo informacji w nim niewiele – wzmianka o powołaniu dwóch pełnomocników biskupów i przypuszczenie, że cztery skargi kasacyjne Biura GIODO zostaną rozpatrzone „w najbliższych miesiącach„.

22 kwietnia

Lex. pl informuje o czternatym wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie „i 3” czyli kognicji GIODO. Sprawa dotyczyła trzeciego wyznania w Polsce – Świadków Jehowy. Sąd wzmocnił linię orzeczniczą przyjętą w 2013 roku (uzasadnienie wyroku tutaj).

25 maja

Sąd: GIODO nie ocenia skuteczności apostazji” – „Rzeczpospolita” opisuje wyrok WSA o sygn. II SA/Wa 1865/14 z 21 kwietnia

8 czerwca

Proboszczowie wygrywają w sądach” – „Rzeczpospolita” opisuje wyrok II SA/Wa 1604/14 z 29 kwietnia

7 sierpnia

prawnik omawia wyrok II SA/Wa 1865/14

5 listopada

Kolejna depesza Polskiej Agencji Prasowej po rozprawie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w sprawie pierwszej skargi kasacyjnej GIODO.

 

Facebook Comments

Comments are closed.