Do tej pory był to temat tabu. Kościół zaciskał zęby i milczał, by nie wyszło na jaw, że można go zranić. Chodzi o ukrytą cenę jaką kler płaci za instrukcję KEP. Musi się przecież spotykać z młodymi osobami, które przychodzą ze „sztampowymi” formularzami i często kierują swój młodzieńczy bunt przeciwko proboszczowi. Szczeniackie zagrywki przy „apostazjach”, polegające na dosraniu kiecunowi są równie czarną stroną instrukcji KEP jak chamskie odzywki księży. Te ostatnie bywają skrzętnie notowane – „Dręczenie owiec” w noworocznym numerze „Faktów i mitów” to najlepszy przykład. Artykuł podaje dwie iście „wstrząsające” relacje:

– Jakub Tyrka z Lubina twierdzi, że po chamsku potraktowali go ks. Wiesław Migdał z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego i ks. Andrzej Drwiła z parafii św. Jana Sarkandra (obie w Lubinie),

– „osiemnastoletnia mieszkanka Bydgoszczy„, „jedna z użytkowniczek portalu apostazja.pl” twierdzi, że jakiś proboszcz (!) nie znał instrukcji KEP (co można jedynie wywnioskować ze słów „do tego nie potrzeba świadków„, które miał powiedzieć).

Na apostazja.pl jakiś szczeniak „Kukis” opisuje jak kpił z ks. Andrzeja Herkta, proboszcza parafii pw. św. Ojca Pio w Poznaniu:

Podczas jednej z moich wypowiedzi powiedziałem do proboszcza per „pan”, i kolejny raz i kolejny. Czarny Iwan się zdenerwował i zaczął mi wykładać dlaczego mam do niego mówić per ksiądz (swoją drogą jak bardzo niedowartościowany i niespełniony musi być ten człowiek, skoro wymaga od zupełniej obcej osoby takich rzeczy i tak się denerwuje…). W tym momencie postanowił, że on nie przyjmie tej apostazji:
a) literówka w tekście
b) zamiast Parafia Rzymskokatolicka napisałem Rzymskokatolicka Parafia
c) zamiast pw. św. Ojca Pio z Pietrelciny napisałem pw. św. Ojca Pio
Chwilę się z nim kulturalnie i miłym głosem pospierałem i poszliśmy do domu.

No i brawa dla Księdza Proboszcza! Chciał się pozbyć gówniarzy. „Kukis” wziął dwóch świadków głupszych niż ustawa przewiduje, którzy zamiast świadkować sami zadawali głupie pytania:

niezbyt kumaci w tych sprawach, niezbyt przejmują się tym „ich to nie dotyczy„, zadają niezbyt inteligentne pytania typu „czy od tego już nie ma odwrotu„, „gdzie będę pochowany” itd.

Ponieważ Proboszcz nadal zachowywał się profesjonalnie i nadal tolerował tych natrętów trzeba było sięgnąć po silniejsze środki (ten genialny pomysł wymyślił użytkownik MattKaboom):

W pewnym momencie już na zakończenie odezwał się do mnie per Pan. Tylko na to czekałem. Wyjaśniam mu, że ja dzisiaj szanuję jego tytuł księdza, i zwracam się do niego per ksiądz. W zamian oczekuję, że będzie do mnie zwracać się per Biskup, gdyż ja w swojej religii jestem biskupem. Popatrzył się na mnie, na chwilę go zatkało, parę słów wydobył z siebie, jednak do końca rozmowy i dopełniania formalności zwracał się do mnie w formie bezosobowej. Odczytałem jakąś regułkę z kartki (że jestem świadom itd., swoją drogą czy to konieczne?) i pożegnaliśmy się.

„Kukis” sam przedstawił dowód swojego prostactwa a na apostazja.pl dostał za to brawa („Masz wielkie brawa za to, że miałeś odwagę tak wypalić„, „Fajnie to rozegrałeś!„, „Nagranie jest boskie, uśmiałam się przednio„).

szczeniackie zagrywki przy apostazji

Księże Proboszczu, wyrazy współczucia, że trafił Ksiądz na szczeniaka. Trzeba było wyrzucić ten wydruk do kosza a całą trójkę na zbity pysk z plebanii. Jest to socjologicznie główna grupa „formalnych apostatów” – osobom po trzydziestce rzadko kiedy chce się szarpać z „kiecunem”, bo mają świadomość, że nie jest to procedura poważna. Dla nich rozwiązaniem jest „wystąpienie po włosku„. To jest powód dla którego apostazja.pl nadal się bawi w „formalne apostazje”, które sama wyprosiła. Zostało to zamienione w zabawę, unikalną okazję do obrażania proboszcza i nagrania tego na dyktafon. Tylko czekać aż jakiś „apostata” zacznie bluźnić a potem się skarżyć, że „kiecun trzyma go w Kościele na siłę„. Proboszczowie mają krzyż Pański a „góra” nadal udaje, że wszystko jest po staremu. Księże Arcybiskupie Józefie Michaliku – czy choćby z tego powodu nie czas przyznać, że Papież Benedykt XVI zmienił prawo kanoniczne? Sam Episkopat Polski wyjdzie na tym lepiej niż na wpuszczaniu na plebanie gówniarzy z dyktafonami.

Facebook Comments

Website Comments

 1. Immanuel
  Odpowiedz

  I takim szczeniactwem jest otoczony Robert Prochowicz, bo nikt poważny nie będzie popierał takiego chamstwa. Można krytykować i wszyscy to robimy, można wyśmiewać się z przywar i wszyscy to robimy, tylko we wszystkim trzeba znać umiar mocium panie i trzeba mieć odrobinę obycia i ogłady, by wiedzieć, że w penych sytuacjach należy zachować odrobinę powagi, aby ułańska fantazja nie przerodziła się w pospolite chamstwo. Tylko do tego trzeba dorosnąć. Osobiście doznałem wielu krzywd od kieckowych, ale w rozmowie z nimi pamiętam, że moim adwersarzem jest drugi człowiek i jeżeli wymagamy dla siebie odrobinę szacunku, to sami też musimy się nim wykazać.

  Mówiąc szczerze, to dostrzegam w tym ironię, bo kij ma dwa końce. Kler chciał pokazać jak sobie zakpił z odstępców i jakim chamstwem wobec nich się posługuje i dostaje od małolatów drugim końcem tego kija. Im więcej takich przypadków, tym może szybszy koniec tej nieszczęsnej i upokarzającej procedury, bo duma i pycha kleru nie znosi takiego poniżania.

 2. Kitka
  Odpowiedz

  Mam nadzieję, że autor powyższego „artykułu” zdaje sobie sprawę, że obraził nim wielu ludzi. Czy osoby przywołane w treści wyraziły zgodę na cytowanie swoich wyrwanych z kontekstu wypowiedzi? Odniosę się tylko do części tego „artykułu”. Dla ludzi „po trzydziestce” normalnym rozwiązaniem jest występowanie z instytucji czy stowarzyszenia na zasadach określonych przez tę instytucję. W sposób kulturalny i z poszanowaniem godności adwersarzy. A młodzież zwykle ma mniej cierpliwości i czasem ogładą towarzyską nie grzeszy. Dotyczy to po równi młodych ludzi, którzy swoje przygody (może ubarwione dla większego efektu?) opisały na tak zwalczanej przez Was stronie, jak i (w mojej ocenie) pana Maćka Psyka, twórcy tego portalu.

  Wyluzujcie 🙂

 3. admin
  Odpowiedz

  @kitka
  Na apostazja.pl za taki wpis dałabyś już bana, ale ponieważ napisałaś to co uważasz na jakimś poziomie, nie będę tego usuwał. Tytułem wyjaśnienia – Łukasz napisał publicznie to co napisał a ja nawet nie wiem jak on się nazywa (i nie chcę wiedzieć). Jest dla mnie „Kukisem” i niech tak zostanie. I po drugie – apostazja.pl nie jest „zwalczana”, bolejemy jednak nad tym, że jest narzędziem Konferencji Episkopatu Polski do ogłupiania Polaków i klerykalizacji Polski.

 4. Kitka
  Odpowiedz

  Przepraszam za swoją pomyłkę co do tożsamości autora tego „artykułu”, nie był on podpisany. Co do reszty odpowiedzi admina – sprawdza się powiedzenie, że g… lepiej omijać z daleka, bo można wdepnąć i się niechcący ubrudzić. Będę zobowiązana za usunięcie wpisu poprzedniego i tego też.

 5. admin
  Odpowiedz

  „młodzież zwykle ma mniej cierpliwości i czasem ogładą towarzyską nie grzeszy”
  „sprawdza się powiedzenie, że g? lepiej omijać z daleka, bo można wdepnąć i się niechcący ubrudzić”
  I jak tu się nie zgodzić… 🙂

 6. komarrek
  Odpowiedz

  @admin
  Od pewnego czasu jestem użytkownikiem portalu http://www.apostazja.pl i szczerze mówiąc nie przypominam sobie by ktokolwiek dostał tam bana za jedną wypowiedź. Choć być może Admin ma lepszą orientacje w tym temacie, niewątpliwie spędza tam całkiem sporo czasu.
  PS: Immanuel pisał tu o „chamstwie”. Chciałbym dodać, że ten sam Immanuel używa (o zgrozo także na tym portalu) określenia „klecha” w stosunku do katolickiego księdza. Nie da się ukryć, że nie jest to szczyt kultury. Czy powinienem z tego powodu wyciągnąć jakieś wnioski o portalu wystąp.pl? Nie wydaje mi się.

 7. Immanuel
  Odpowiedz

  @Komarrek
  Daj sobie spokój. Nie kąsaj Immanuela 🙂
  Ja się Wam dziwię, bo wchodzicie tu, aby próbować nas oskarżać i jacy jesteśmy bee, a bierzecie od nas teksty, listy do urzędów i odpowiedzi na nie i potem się pocicie, co by tu jeszcze wymyślić i zrobić, cudujecie pisma do GIODO, gdy tymczasem my już mamy odpowiedzi na nurtujące pytania. Żałosne. Chcesz – przeczytaj. Nie pasuje, to napisz maila do admina co uważasz za złe i kwit. No i odpowiadam – klecha to taki chamski ogryzek z kleru, który nie umie się zachować, podobnie jak Kukis. A swoją drogę wyżej Cię ceniłem, a widzę, ze nerwy Ci puszczają. Myślałem, że poziomem jesteś już właśnie po trzydziestce. Ja dostałem bana nawet nie za wypowiedź na forum apostatów, a za to, że śmiałem pomóc innej apostatce dając jej „hybrydowe” oświadczenie woli. Wy nawet nie tolerujecie nie tylko świeckiego wystąpienia, ale nawet nie chcecie dopuścić do tego, aby oświadczenia miały świecki charakter. Wam w głowie tylko kościółkowe zwroty, bo to sprawa przecież kościółka.

 8. Łukasz
  Odpowiedz

  Nie mam zamiaru odwoływać się do treści w powyższym artykule. Autor sam wystawił sobie nim świadectwo obrażając parę osób. Naprawdę szkoda mi czasu na przepychanki słowne.

  Dodam jeszcze, że pisząc obiektywny z założenia artykuł na konkretny temat warto zapoznać się szerzej z materiałami, nagraniami, być może porozmawiać z osobami o których będzie się pisać. Nie robiąc tego stajesz się niewiarygodny „adminie”.

  Szkoda, że ludzie tacy odważni są często tylko za LCD’ka.

  Z mojej strony EOT.

Post a comment