Wystap.pl – można to powiedzieć z dumą – wniosło ogromny wkład w śladową dotychczas walkę polskich byłych Świadków Jehowy z shunningiem, czyli praktyką zrywania z nimi wszelkich kontaktów przez „braci” (może poza ratowaniem życia). W tej „serii” ukazały się:

Kasepekang i shunning: prehistoria zachowana przez religię

Nie podważaj prowadzenia się mamy biskupa!

?Shunning? Świadków Jehowy czyli? dyskryminacja

Świadkowie Jehowy ? czciciele śmierci

Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Walka z shunningiem w Polsce: akt I

Za pół roku delegalizacja shunningu?

Oskarżam ?Strażnicę?

Jak napisałem w „Za pół roku delegalizacja shunningu?” siedmioletnia batalia Belga Jacques Lejeune zmierza wreszcie do wyroku i 4 kwietnia w belgijskim Mons odbędzie się przedstawienie stanowisk stron. Rozprawa będzie otwarta dla publiczności – jeśli ktoś chce i może na niej być to proszę o kontakt. Jestem zaszczycony tym, że otrzymałem od Pana Lejeune podsumowanie Jego stanowiska. Niniejszym mogę je przedstawić. Zarzuca on Świadkom Jehowy naruszenie artykułów 3, 8, 9, 14 i 17 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, art. 18 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych, Rezolucji ONZ 52/122 o wyeliminowaniu wszystkich form nietolerancji religijnej oraz szeregu przepisów belgijskiego prawa. Jest to w tej chwili najbardziej kompleksowe omówienie shunningu od strony prawnej na świecie.

[download id=”110″]

PS: 21 stycznia w różnych krajach odbędą się demonstracje solidarności z Sebastianem Ramos z Brazylii. Czy polskie środowisko „eksów” stać będzie na wyjście z ukrycia i przyłączenie się do tworzącej się międzynarodowej koalicji przeciwko shunningowi?

http://christianwitnesses.com/id346.html

http://www.facebook.com/event.php?eid=142380739149829

http://www.freeminds.org/languages/portugues/brazilian-former-jws-fighting-for-human-rights-over-shunning.html

http://www.infotdgeova.it/sanzioni/ostracismo.php

Facebook Comments

Website Comments

 1. eebed
  Odpowiedz

  „Duma” portalu wystap.pl i jego twórcy Macieja Psyka jest nieuzasadniona. Nawet niektórzy byli Świadkowie Jehowy (np. na forum watchtower.org.pl) odżegnują sie od metod działania M. Psyka. Oto niektóre ich komentarze:

  @rhundz:
  „podstawowy błąd: nienawistny język i obraza”
  „coż, wiec też jesteś oszołomem”

  @Gandalf:
  „Niestety, wobec tego co i jak pisze „wystąp.pl” jestem zmuszony przychylić się do opinii kolegi rhundz, że to oszołom. Skoro nie trafiają do niego logiczne argumenty, to bez wątpienia oszołom”
  „Ty jednak masz się za nieomylnego i idziesz w zaparte”

  Trudno sie z nimi nie zgodzić.

  W „serii” opublikowanych przez M. Psyka artykułach znalazło się całe mnóstwo błędów i nieprawdziwych stwierdzeń, również bezlitośnie wytkniętych nie tylko przeze mnie ale i przez niektórych byłych ŚJ. Mimo zoologicznej niechęci M. Psyka do krytyki swoich działąń i praktyki usuwanie moich postów albo ich demolowania, niektóre się zachowały i można w nich dostrzez owe wytknięte M. Psykowi błędy.

  Czas pokaże, co wyniknie z procesu w Belgii. Na miejscu portalu wystąp.pl nie przebierałbym jednak nóżkami i „nie dzielił skóry na niedźwiedziu”, bo naiwnością byłoby mniemanie że tylko Jacques Lejeune obstawił sie prawnikami.

Post a comment