Prawie wszystko co robimy w wystap.pl trzeba – używając terminologii wojskowych – „rozpoznawać bojem” czyli iść naprzód i patrzeć co się stanie. A to dlatego, że wiele rzeczy jest robionych po raz pierwszy – nie wpadając w patos – w historii Polski. Nikt jeszcze nie poważył się walczyć o prawo do wystąpienia z Kościoła katolickiego. Ba! Nie było nawet takiej myśli, skutecznie zastąpionej papką o apostazji. W planie było więc od dawna rozpoznać bojem możliwość złożenia skargi do protokołu i czy ma to jakąś przewagę nad wysłaniem listu.

Tak jak Longin Podbipięta potrzebował trzech trupów za jednym zamachem, do tego planu potrzebny był żywy warszawiak. Kilka dni temu nadarzyła się okazja (Warszawa to stolica wystąpień i czytelników wystap.pl). Żyraf (imię zmienione) poszedł do Intraco uzbrojony w załączniki (które i tak by wysłał listem) i ze wsparciem członka wystap.pl. Okazało się, że nie można zapłacić 10 zł na miejscu (trzeba wysłać – na poczcie lub on-line). Druga zdobyta informacja – nie można być z kolegą/koleżanką (tzn. – nie przy składaniu skargi). Całość trwała 20 minut. Jest więc kolejna skarga. Teraz już można czekać na… umorzenie (etap 8).

Formularz z wystap.pl jest trochę bardziej szczegółowy, ale to co napisze pracownik Biura przypuszczalnie wystarczy do rozpoczęcia standardowej procedury czyli etapów od „4.2” wzwyż (pkt 6 FAQ) i jeśli tak to tu jest ex equo. Praktycznej różnicy więc nie ma. Wszystko sprowadza się do wycieczki dla Biura GIODO – jeśli ktoś bardzo chce zobaczyć jak wygląda od środka – i wzięcia sobie kopii na pamiątkę. Pozostali będą nadal dostawać gotowce do wysłania listem.

Facebook Comments

Website Comments

  1. Immanuel
    Odpowiedz

    Forma ustnej skargi do protokołu jest sprawdzona, ale uważam, że może być przydatna tylko w wyjątkowej sytuacji. Pismem jest o wiele prościej i ma się tę przewagę nad skargą do protokołu, że mam czas na zastanowienie się i poprawienie pisma, a i nie muszę dyrdać do Intraco, bo pocztę mam bliżej.

Post a comment