Dzień dzisiejszy przyniósł prawdziwe arcydzieło. Portal wystap.pl, który niestrudzenie walczy o prawo do wystąpienia z kościołów od czerwca 2010 roku, rzucił koło ratunkowe… Konferencji Episkopatu Polski. Tak więc pomagamy biskupom z nami walczyć. Chodzi o ustalenie jednolitego wzoru odpowiedzi na pisma o wystąpienie z Kościoła Katolickiego z uzasadnieniem tego o czym mówił kanclerz kurii krakowskiej ks. Piotr Majer. Sekretarz Generalny KEP bp Stanisław Budzik otrzymał projekt takiej odpowiedzi:

Szanowny Panie,

Dnia xx lutego 2011 roku wystąpił Pan z wnioskiem o uznanie Jego wystąpienia z Kościoła Katolickiego. Uprzejmie informuję, że kanon 11 Kodeksu Prawa Kanonicznego nie przewiduje takiej możliwości. Została ona odrzucona w październiku 1981 roku przez Papieską Komisję do spraw Rewizji Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1917 roku (Communicationes 14/1982 ss. 132-133).

[pieczęć i podpis proboszcza]

PS: Sprostowanie – Kościół Katolicki odrzucił możliwość wystąpienia nie w październiku 1981 roku tylko kilka miesięcy wcześniej. Nawet nie poddano tego pod głosowanie członków komisji ds. rewizji KPK, która obradowała w październiku.

[download id=”124″]

 

Facebook Comments

Website Comments

Post a comment