Rok temu jedną z planowanych akcji wystap.pl stało się przeprowadzenie akcji „zbiorowej apostazji„. Pomysł był wzorowany na podobnym wyrażeniu publicznego sprzeciwu wobec naruszania praw człowieka przez Kościół katolicki, który miał miejsce w Kanadzie. Tamtejsze feministki uznały, że miarka się przebrała po międzynarodowym skandalu z ekskomunikowaniem lekarzy, którzy dokonali aborcji u zgwałconej dziewczynki z Brazylii. Planowałem wydać podobne oświadczenie w gazecie wielkonakładowej, choć zwracające uwagę na drenaż publicznych pieniędzy i wątpliwy tryb ratyfikacji Konkordatu (nie było większości 2/3 w Sejmie a Trybunał Konstytucyjny nigdy się tym nie zajął). Pomysł cieszył się sporym zainteresowaniem, ostatecznie jednak nie doszedł do skutku – po części ze względu na zaangażowanie w „wystąpienie po włosku” czyli liczne potyczki z Biurem GIODO, po części ze względu na obstrukcję fanatycznych obrońców instrukcji KEP-u o apostazji z apostazja.pl i apostazja.info.

Zasiane ziarno przyniosło jednak – mówiąc Ewangelią – plon obfity. 4-go lipca (poniedziałek) o godzinie 18 w Klubie Falanster we Wrocławiu grupa osób zamierza publicznie i zbiorowo wystąpić z Kościoła, nie przejmując się tą nieistniejącą od ponad roku instrukcją. Krótko mówiąc – Metropolita Wrocławski abp Marian Gołębiewski doczekał się na swojej zagrodzie otwartego buntu przeciwko jurysdykcji Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wystąpienia z Kościoła. Najlepsze jest to, że jeśli Kościół to przełknie i zaneguje ich wystąpienie to publiczni apostaci będą mieli prawo do przyjmowania Komunii Świętej. Jeśli zaś potwierdzi, że „zaciągnęli ekskomunikę„, to instrukcja o apostazji stanie się kawałkiem papieru. Nic dziwnego, że arcybiskupi Józef Michalik i Andrzej Dzięga siedzą nad tym dylematem i czekają na natchnienie Ducha Świętego, albo przynajmniej Watykanu.

[download id=”146″]

Grupa wrocławian publicznie wystąpi z Kościoła Katolickiego

Chcą zerwać z Kościołem

adres i program imprezy

Facebook Comments

Website Comments

 1. Immanuel
  Odpowiedz

  Ciekawe jak jakaś grupa wpadnie na genialny pomysł i dokona wystąpienia z Kościoła zbiorowo w ogłoszeniu gazetowym, a potem na dowód prześle gazetę właściwemu biskupowi, że dokonał odpowiednich adnotacji w księgach chrztu. Czy wtedy biskup odpowie im ogłoszeniem w gazecie, że dupa w kraty tataraty i ogłosi, że mogą dalej przyjmować komunię, czy da ogłoszenie w gazecie, że mogą odebrać nowe świadectwa chrztu z adnotacjami? Jakby nie patrzył instrukcja pójdzie na gwóźdź.

 2. admin
  Odpowiedz

  KEP się sam zakręcił jak Kaczyński na swoich psychotropach. Fanatycy antyaborcyjni chcieli ekskomunikować Minister Zdrowia Ewę Kopacz za umożliwienie legalnej aborcji na podstawie ustawy więc chyba nie będą się szczypać i ogłoszą „zaciągnięcie ekskomuniki” przez osoby, które publicznie mówią, że występują z Kościoła? Jeśli będą ekskomunikowane to efekt będzie ten sam, co po pół roku biegania od proboszcza do proboszcza na podstawie dobrych rad wesołej trupy Jarka Milewczyka. Chyba zadzwonię do rzecznika prasowego Kurii, ks. dra Stanisława Jóźwiaka.
  http://www.archidiecezja.wroc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=101&Itemid=17

Post a comment