W pierwszej chwili myślałem, że to żart. Okazało się jednak, że nie. W sumie – czemu się dziwić? W kraju w którym dyskryminuje się katolików dla dobra Kościoła a sąd jest od tego żeby to zatwierdzać nic nie jest tak nienormalne żeby nie mogło być prawdą. A więc – posłowie PiS założyli – uwaga! – Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Zespół ma własny regulamin i można do niego dzwonić, faksować i pisać emaile: tel. 22-621-54-35, 22-694-17-56, fax 22-621-54-35, e-mail dorota.zielinska@sejm.gov.pl. Ja sam doniosę na siebie do Pani Doroty, że walczę z dyskryminacją katolików na złość Konferencji Episkopatu Polski. A co! Też piszcie! Donoście na siebie do Pani Doroty! 

strona Zespołu Parlamentarnego

Regulamin

 

Facebook Comments

Website Comments

 1. Plaargath
  Odpowiedz

  Przecieram oczy i aż strach uwierzyć. Uświadomcie mnie, proszę, na jakich zasadach działa taki zespół? Czy ta hucpa jest za pieniądze z naszych podatków czy to hulanka i swawole po godzinach posłów? Czy my płacimy za pracę oszołomów, którzy chcą zapobiegać szerzeniu się w kraju wolności nadanych przez konstytucję i KC? Uspokójcie mnie, albo powiedzcie mi, gdzie się taki szajs zaskarża.

 2. admin
  Odpowiedz

  Jak Bóg rozdawał rozum to jedna grupka broniła Telewizji Trwam a druga dokonywała apostazji. I tak im już zostało. Lepiej zadzwoń tam jutro i donieś Pani Dorocie, że stanowisz zagrożenie dla katolickiego ustroju państwa.

 3. Albert
  Odpowiedz

  Tam w regulaminie jest błąd. W punkcie 4 zamiast „dobrowolna’ powinno być „obowiązkowa”

 4. ZeteS
  Odpowiedz

  Demokracja i pluralizm. Należy szybko podrzucić tzw. lewicy sejmowej (poseł Biedroń?) pomysł utworzenia Parlamentarnego Zespołu d/s Zapobiegania 100% Chrystianizacji Polski (wg Konstytucji podobno świeckiej). Poseł Biedroń miałby też odpowiedź dla pana Pospieszalskiego, który w wywiadzie publikowanym na Onecie pytał – „czy oprócz promowania środowisk homoseksualnych poseł Biedroń wystąpił z jakąkolwiek inicjatywą służącą szerszemu ogółowi?”

 5. Przemysław Sulczyński
  Odpowiedz

  Coś im się w dupach powywracało z tego wszystkiego. Siąść i płakać.

 6. Kasia
  Odpowiedz

  Jak tylko pojawiła się informacja na ten temat napisałam skargę do RPO, ale do tej pory nie otrzymałam żadnej odpowiedzi…

  • admin
   Odpowiedz

   A co mają napisać? Osiemset piętnasty raz, że się nie zajmą? 🙂 Gdyby jednak się zajęli to daj znać.

  • ZeteS
   Odpowiedz

   Oj, nieładnie! Skarżypyta! RPO nie ma przecież kognicji (siedzi zamknięta w GIODOwej szafie od 15 lat), a zagwarantowana Konkordatem autonomia Kościoła daje prawo zakładania kółek różańcowych w dowolnej instytucji państwowej za pieniądze ogółu podatników. Tak samo jak daje pewność, że Państwo nie pozwoli żadnemu ochrzczonemu opuścić tej instytucji. Bez względu na obecne wyznanie lub światopogląd. W sposób oczywisty wynika to „z niewątpliwie uregulowanej sytuacji prawnej KRK w Polsce”. Specjalista od autonomii i kognicji – dr Wiewiórowski powtórzył ten wykład już setki razy, a naród dalej na przyswajanie wiedzy oporny.

 7. rybsko
  Odpowiedz

  „Do zadań zespołu należy w szczególności (…) przeciwdziałanie wprowadzania prawodawstwa sprzecznego z katolicką nauką społeczną”.

  A może i z prawem kanonicznym? Tak zdefiniowane zadanie nie pozostawia żadnych złudzeń. Członkowie tego zespołu nie posiadają podstawowej intuicji co do wartości fundamentalnych dla naszego państwa. Zastanawiam się tylko, czy w/w zadanie jest zgodne z prawem, bo że jest nikczemne, to oczywista oczywistość.

 8. Kasia
  Odpowiedz

  Z przykrością donoszę, że wg RPO, nikt, także Rzecznik Praw Obywatelskich, nie ma podstaw prawnych do wystąpienia przeciwko założeniu Parlamentarnego Zespołu Poselskiego ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

  🙁

  • ZeteS
   Odpowiedz

   I chwała Ci za sprawdzenie. Teraz pozostaje tylko wysłać list do klubów parlamentarnych SLD i Ruchu Palikota z propozycją powołania Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania 100% Chrystianizacji Polski i w załączeniu opinię RPO, że NIKT im nie może zabronić. Niech się „chłopcy” (a może „dziewczyny”) wykażą, że równie aktywnie działają na rzecz swoich wyborców.

 9. raymond
  Odpowiedz

  Strach się bać, Hitler bądź co bądź założył zespół ds. przeciwdziałania judaizacji świata… Tylko patrzeć kiedy PiS (prawo i sprawiedliwość… boki zrywać… :)) zażąda palenia ateistów na stosie w myśl tego przeciwdziałania…

 10. Jacek
  Odpowiedz

  Właśnie przeczytałem o powstaniu zespołu. Pozwoliłem więc sobie wysłać do Pani Doroty maila o tej treści:

  „Witam,

  Jestem zaszokowany, bo właśnie dowiedziałem się o istnieniu Waszego zespołu; to nieprawdopodobnie absurdalne!
  Jak to możliwe, że w demokratycznym państwie, za publiczne pieniądze może działać coś takiego?! Czy jesteśmy państwem prawa, czy państwem kościelnym?
  Dlaczego zespół dyskryminuje obywateli „niekatolików”, czy ateistów? Żyjemy w wolnym państwie, które daje nam możliwość być religijnym lub nie. To gwarantuje przecież konstytucja. Na jakiej podstawie uzurpowaliście sobie, że Wasz katolicki światopogląd jest słuszny, a ateistów, czy „niekatolików” nie jest?! I na dodatek przeciwdziałanie ateizacji? Nie reprezentujecie państwa kościelnego lecz wolny demokratyczny kraj, w którym jeśli ktoś chce, to ma prawo być ateistą. Jak można marnować publiczne środki (również moje pieniądze) na taki cel?!

  Z wyrazami oburzenia”

  Wiem, że tym nic nie zdziałam, ale przynajmniej trochę mi ulżyło 😉

Post a comment