Pierwsza połowa to samotna walka eurodeputowanej Joanny Senyszyn. Mimo wszystko Kościół poczuł się zaniepokojony. Ujawnił się potężny sojusznik – dr Marcin Górski, wybitny specjalista od prawa europejskiego. Dziwna to walka w której już są generałowie a jeszcze nie ma armii, bo apostaci zajmują się tym co zwykle czyli brnięciem w ślepą uliczkę przygotowaną dla nich przez KEP. W czerwcu rusza portal www.wystap.pl. Stare dobre czasy wysyłania do dojenia krów mijają bezpowrotnie…

3 stycznia

Diakoni i apostaci – zmiany w Kodeksie Prawa Kanonicznego„, „Tygodnik Powszechny” nr 1

9 lutego

Księża wiedzą o nas wszystko!” – kolejny sygnał pękającego problemu na Wirtualnej Polsce

19 maja

W numerze 21 „Faktów i Mitów” artykuł „Wygrana walka o apostatów” Joanny Senyszyn.

Fakty i Mity 21.05.2010 nr 21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prawo do fałszerstwa?” – natychmiastowa agresywna replika Andrzeja Macura, redaktora naczelnego portalu wiara.pl w „Gościu Niedzielnym” nr 20/2010.

21 maja

Audycja w radiu ?Fakty i Mity?. Gościem jest dr Marcin Górski, adwokat.

dr Marcin Górski: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przez długi czas zajmował jakieś takie przedziwne dla mnie stanowisko dotyczące stosunku regulacji odnoszącej się do ochrony danych osobowych do organów kościelnych, kościelnych osób prawnych i do działalności Kościoła Katolickiego w Polsce. Jestem zdania, że Kościół Katolicki jest zobowiązany do przestrzegania prawa.
Roman Kotliński: Z tą ochroną danych osobowych wiąże się sprawa kartotek parafialnych. Czy one mają jakąś podstawę, czy mogą być stosowane?
dr Marcin Górski: Zgodnie z tym co się przyjęło w Polsce uważać właściwie nie powinniśmy stosować ustawy o ochronie danych osobowych do zbiorów prowadzonych przez Kościół rzymskokatolicki. Ja się z tym stanowiskiem nie zgadzam. Uważam, że to nie jest tak, że Kościół jest podmiotem stojącym ponad polskim prawem.
Roman Kotliński: Czyli są nielegalne?
dr Marcin Górski: Moim zdaniem one są nielegalne w tym sensie, że jeżeli nie są przestrzegane przy ich prowadzeniu przepisy ustawy to dochodzi do naruszenia przepisów ustawy.

23 maja

Apostaci w Polsce: zawsze (nie)wierni„, „Newsweek” (komentarz do niego tutaj)

31 maja

wpis Joanny Senyszyn na blogu na temat interpelacji do Komisji Europejskiej

10 lipca

Moje Miasto, dwutygodnik słupski (s. 3, 15)

Facebook Comments

Post a comment