Jakie Kościół ma dane

Więcej na ten temat tutaj. Ponieważ śladowe ilości oporu (z braku znajomości problemu) dotyczyły – zupełnie niepotrzebnie – wpisu w Księdze Chrztów, jeszcze raz podaję przykład danych osobowych parafian – w tym ateistów i apostatów – przetwarzanych przez każdą parafię.

Technicznie Kościół jest w stanie zbudować własną „superbazę” (być może już ją zbudował) łącząc w jedną sieć dane przechowywane przez kurie do których z kolei spływają informacje z parafii. Jeśli taka baza danych powstanie (lub już istnieje) to prymas Polski w ciągu minuty mógłby się dowiedzieć praktycznie wszystkiego praktycznie o każdym Polaku.  Prezydium KEP uzyskałoby większą władzę niż ma MSWiA. „Proponujemy rozważyć rezygnację z utrzymywania informacji adresowej w centralnej bazie danych osobowych, gdyż jest to zbędne we współczesnym zinformatyzowanym świecie, o ile Państwo nie ma ciągot totalitarnych” – napisali ad vocem systemu PESEL2 eksperci Instytutu Sobieskiego. O ileż bardziej dotyczy to Kościoła, który był prekursorem totalitaryzmu! Poza uzyskaniem dostępu do centralnej bazy danych prawie wszystkich obywateli (włącznie z apostatami, których dane osobowe nie są usuwane) daje to Kościołowi możliwość profilowania. Piszą eksperci: „Dodać należy, że MSWiA planuje połączyć poprzez sieć system PESEL2 z innym do tej pory niezależnymi rejestrami publicznymi [tutaj: bazami parafii – MP]. Umożliwi to regularne przeszukiwanie baz danych pod kątem konkretnych cech lub zdarzeń, wyłonienie grup o specyficznych upodobaniach, czy o specyficznych zachowaniach, które będą interesowały urzędników. W wyniku takiego przeszukiwania otrzymamy populację podzieloną na łatwo rozróżnialne segmenty. Jest to tzw. profilowanie. Tego typu analizy często wykonują firmy komercyjne w oparciu o własne bazy danych. Firma może podzielić całą populację swoich klientów na grupy o różnych preferencjach. Coraz częściej się zdarza, że firmy dzielą się danymi o klientach między sobą, co pozwala na jeszcze efektywniejsze profilowanie. Profilowanie daje ogromną przewagę jednej stronie. Jedna strona wie o drugiej znacznie więcej, co powoduje, że we wzajemnych relacjach jedna strona jest bardziej podmiotem, a druga przedmiotem. W przypadku wprowadzenia PESEL2 [tutaj: sieci danych kurii – MP] stworzymy techniczną możliwość pełnego profilowania całej populacji! Pamiętajmy, że w bazie PESEL2 mają być również zapisane adresy. Oznacza to, że będzie możliwe spełnienie marzenia każdej totalitarnej władzy o technicznej możliwości regularnej identyfikacji grup podejrzanych ze względu na jakieś kryterium i wskazaniu gdzie podejrzani mieszkają!

Nawet publicznie dostępne i dotychczasowe informacje na temat kościelnych baz danych pokazują, że idą one dokładnie w tym kierunku. Po pierwsze nie ma nawet możliwości (!) usunięcia rekordu apostaty z bazy danych. Po drugie – wszystko odbywa się nie tylko za przyzwoleniem prawa, ale nawet przy pomaganiu GIODO Kościołowi katolickiemu w jego omijaniu lub lekceważeniu. Po trzecie – automatycznie dane z parafii przekazywane są do kurii. Jest to pierwszy element sieci. Do zbudowania sieci ogólnopolskiej potrzeba jedynie sieci sieci czyli połączenia baz danych, które mają kurie. Nic dziwnego, że KEP z chęcią pisał o tym, że nie można usunąć zapisu o chrzcie (pkt 11), ale ani słowem nie wspomniał o komputerowych bazach danych.

A oto o czym nie chce nawet mówić, że tego nie można usunąć…

[nggallery id=6]

Website Comments

 1. Pawlo
  Odpowiedz

  Autorowi tej strony wypada tylko współczuć, ponieważ tak bardzo Kościół go zniewolił i ograniczył jego egzystencjalną wolność, że nawet już wysr***ć się nie może, bo KRK czuwa niczym WIELKI BRAT. Panie kochany weź się Pan za jakąś robotę, a nie się głupotami zajmujesz. Raz jeszcze wyrażam moje współczucie.
  urzędnik należący do tej wszechpanującej firmy, która ogranicza Pańską wolność i człowieczeństwo
  🙂

  • Elka
   Odpowiedz

   Brzydzę się sługusami Kościoła, ich uporem i maniakalną chęcią zawładnięcia kieszeniami wszystkich ludzi. „Po ich owocach ich poznacie” – poznaję i wyjść z zachwytu nie mogę, afera za aferą ; setki lat ogłupiania nazwane tradycją.

  • Arkadia
   Odpowiedz

   Nikt cię tu nie zaprasza! Nie podoba się to wyłaź! Ja nie zaglądam na wasze religijne głupoty! Każdy może mieć w stosunku do polskiego KRK takie odczucia jakie ma i może chcieć je opisać. Ty masz mózg przeżarty propagandą z ambon i nie jesteś w stanie spojrzeć obiektywnie na tę watykańską hydrę! A tak przy okazji: mam wrażenie, że to Ty sr…sz po gaciach kiedy usłyszysz niezależną prawdę o Twoich bożkach w czarnych sukienkach.

  • Oskar N.
   Odpowiedz

   I właśnie dzięki takim ignorantom jak Ty Pawlo, mamy to co mamy. Bo Waszym wypranym mózgom propaganda Państwa i Kościoła podprogowo wmówiła: „ty drogi obywatelu weź się za robotę i nie myśl o niczym, a my się resztą zajmiemy, tylko dawaj na tacę i płać coraz to nowe podatki„. I dopóki będą pokazywali Ci odpowiednie obrazki to będziesz jak pies Pawłowa merdał z zachwytu ogonem i zjadał ochłapy… Głupoty to to na co Cię szkoła, służba medyczna, media, kościół i rząd zaprogramowali. I niesamowitym jest stwierdzenie o ograniczaniu wolności i człowieczeństwa… Wolny człowiek dąży do prawdy, a nie ma wszystko w D….
   BRAWO

 2. Ewa
  Odpowiedz

  Zastanawiałam się kilka lat, czy warto się użerać z księżmi w celu wypisania się z organizacji, w której już dawno czynnie nie uczestniczę i czy to ma jakiekolwiek znaczenie. Coraz bardziej przekonuję się, że warto. Dzisiejsze oświadczenie Episkopatu, a zwłaszcza rozważania na temat interpretacji zapisów w Konstytucji dodało wykrzyknik na końcu zdania: „Ma znaczenie!” Dlatego trafiłam na tę stronę. Dziękuję za Wasz wysiłek.
  Pozdrawiam
  Na marginesie: czego ksiądz szuka na takich portalach? Czyżby miał jakieś wątpliwości? 🙂

 3. pituś
  Odpowiedz

  Mam nadzieję, że takie głosy jak ten „urzędnik należący do tej wszechpanującej firmy, która ogranicza Pańską wolność i człowieczeństwo” tylko was jeszcze bardziej zaangażują. Dzięki wielkie, że jest ktoś taki jak wy. A za robotę to niech się oni wezmą. Bo pasożytów naprawdę już mamy dość.

 4. michal
  Odpowiedz

  Stworzenie profilu kogokolwiek to banalnie prosta sprawa dzięki internetowi. Ludzie!!! Wy już nawet chipy macie.na razie w telefonach. Wiadomo gdzie jesteście, co kupujecie, jakie strony odwiedzacie. Dzięki temu da się ustalić m.in. orientację seksualną a nawet to co będziecie robić w weekend. Walczcie sobie dalej z Kościołem i jego „bazą danych”. Powodzenia.

 5. Ksiadz
  Odpowiedz

  Proszę Państwa!
  Może warto energię poświęcić lepszej sprawie, niż taka jawna walka z KK. Szkoda na to czasu. Ta instytucja trwa już sporo i Państwo pewnie jej nie obala, a może się okazać, że jednak walczą Państwo z Panem B.
  PS: W tekście pada zdanie: „O ileż bardziej dotyczy to Kościoła, który był prekursorem totalitaryzmu!„. To jakaś totalna bzdura. Albo autorowi brak prostej wiedzy historycznej, albo jest po prostu „nawiedzony”.

  • Elka
   Odpowiedz

   Nie walczę ani z Panem B, ani z Panem C, ani nawet z Panem D. Walczę z głupotą jaką KK wciska swoim wyznawcom(patrz link poniżej).I nie mam zamiaru partycypować w moralnym zepsuciu Kościoła poprzez podleganie prawu kanonicznemu i napychaniu kasy nierobom. Nie widzę nic złego w tym, żeby polscy kapłani żyli z pracy swoich rąk, swoje bajki sci-fi szerzyli po godzinach pracy w kółku hobbystycznym.

   http://www.youtube.com/watch?v=YeMwrDtxGhw&feature=youtu.be

 6. admin
  Odpowiedz

  @Ksiądz
  Księże, nie chcemy obalić Kościoła lecz jego bezprawny przywilej zawarty w ustawie o ochronie danych osobowych.

 7. Ksiadz
  Odpowiedz

  Skoro w ustawie o ochronie danych osobowych jest przywilej, to powiedziałbym, że jest jak najbardziej „prawny”. Rozumiem, że chcecie zmienić prawo. To byłoby bardziej poprawne, niż zarzucać bezprawie Instytucji, która ma do tego prawo, nawet jeśli jest ono wynikiem przywileju.

 8. admin
  Odpowiedz

  Księże, nie będę się bawił w sofizmaty i chwyty erystyczne, bo Wy to trenujecie do perfekcji – absolutne mistrzostwo świata, bez dwóch zdań. Chodzi bowiem o to, że ten przywilej prawny jest bezprawny, bo niezgodny z dyrektywą z której wynika ustawa o ochronie danych osobowych, ale nie jest to winą Episkopatu Polski (nawet jeśli za nim lobbował) tylko posłów, którzy go uchwalili. A poza tym to prawo zmieniamy codziennie od roku i jeszcze to trochę potrwa, ale je zmienimy. Tak nam dopomóż Bóg.

 9. Ksiadz
  Odpowiedz

  Nie wiem co Pana upoważnia do tak agresywnego i wulgarnego traktowania odwiedzających tę stronę. Nawet jeśli Pan nie podziela ich poglądów czy wiary nie zwalnia to Pana z kultury i szacunku do drugiego człowieka. Jeśli wraz z wiarą wyzbył Pan się tych wartości, to nie zazdroszczę Pana otoczeniu. Poza tym nie odpowiedział Pan na zadanie w moim pierwszym poście pytanie – czyżby zabrakło argumentów?…

 10. admin
  Odpowiedz

  W pierwszym poście nie było pytania tylko zarzut „jawnej walki z KK” – do czego i tak się odniosłem.

 11. Ksiadz
  Odpowiedz

  A nie walczycie jawnie z Kościołem, bo jakoś trudno odnieść inne wrażenie. Poza tym znowu Pan nie odpowiada na powtórzone pytanie? Ja – zapewne w przeciwieństwie do Pana – wychowałem się totalitarnym państwie jakim był PRL, dlatego wiem co znaczy totalitaryzm. Wiem też, że Kościół katolicki był jedyną instytucją, która w tym kraju od początku się temu systemowi sprzeciwiała. Dlatego razi mnie, gdy ktoś tak lekko oskarża KK o totalitaryzm. Czy Pan wie w ogóle o czym jest mowa?

  • ufokista
   Odpowiedz

   Kościół akurat w PRL miał całkiem dobrze i na pewno więcej wiernych niż teraz. Pedofilia i homoseksualizm są waszym kamieniem u szyji. To już końcówka tej instytucji. Choćby miała dogorywać jeszcze ze 100 lat ale już końcówka. Jak wszystkich kościołów w historii świata tak i ten czeka koniec.

  • Hagen
   Odpowiedz

   A może powiesz od kiedy to Twój kościół się sprzeciwiał? Czy aby nie od czasu otrucia i szybciutkiego (bez sekcji) pochówku poprzednika jak dla mnie niesławnego JP 2 który dziwnym trafem był orientacji prorosyjskiej? I jeszcze jedno: nawet nie bełkocz księże, że Watykan a wraz z nim KrK nie jest organizacją totalitarną, bo jak pamiętasz wśród apostołów był niejaki Piotr. Wiesz dlaczego „musiał” zginąć? Otóż powiem Ci. Chrześcijaństwo uśmierciło go li tylko z tego powodu, że prezentowana przezeń doktryna mówiła iż Chrześcijaninem może być (dostąpić chrztu) tylko Żyd od 3 pokoleń. Gdyby to on wygrał bylibyście dziś bździną na tle innych wiar, a tak – więcej wyznawców – więcej kasy – większe stado baranów, które można było strzyc ile dusza zapragnie. A teraz Księże możesz napisać list do Watykanu podając poniższą treść: Wiesz dlaczego przegrywacie? Bo przez wieki przeżaliście się władzą na tyle, że nie chciało się wam zmieniać a wiara, która nie spełnia oczekiwań swych wyznawców umiera. Treaz jest już za późno i nawet gdybyście łamali w imię zmian własne dogmaty to nic nie da. Pozostaje Wam stara sprawdzona inkwizycja tyle, że to nie ten wiek i chyba domyślasz się jakby to się skończyło. Akurat dzisiejszy Franciszek wydaje się OK, ale on ze swoim zakonnym nie pasującym podejściem chyba też szybko „zachoruje”.

 12. admin
  Odpowiedz

  Ksiądz mi nie zadał pytania poza pytaniami dlaczego nie odpowiadam na Księdza pytanie.

 13. Ksiadz
  Odpowiedz

  Lepiej będzie wykreślić ten dialog – za bardzo Pana kompromituje, a to nie wypada administratorowi. Jeśli się otwiera fora internetowe, to po to by dyskukować, ale tego pewnie Pan jeszcze nie odkrył. Żegnam!

  • benpo
   Odpowiedz

   Do księdza. Z tobą księżulku?, na jaki temat? może zaczniemy od tego co powiedział Bóg przez Pawła na temat twojego celibatu w 1 Tymoteusza 4:1 – 5. Rozdział 4
   1 Tm 4,01 Duch zas otwarcie mówi, ze w czasach ostatnich niektórzy odpadna od wiary,
   skłaniajac sie ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów.
   1 Tm 4,02 [Stanie sie to] przez takich, którzy obłudnie kłamia, maja własne sumienie
   napietnowane.
   1 Tm 4,03 Zabraniaja oni wchodzic w zwiazki małzenskie, [nakazuja] powstrzymywac
   sie od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziekczynieniem
   wierzacy i ci, którzy poznali prawde.
   1 Tm 4,04 Poniewaz wszystko, co Bóg stworzył, jest dobre, i niczego, co jest spozywane
   z dziekczynieniem, nie nalezy odrzucac.
   1 Tm 4,05 Staje sie bowiem poswiecone przez słowo Boze i przez modlitwe. No wytłumacz mi ksądz, dlaczego to Bóg takich jak ty i całą waszą armię nazwał po imieniu : że będziecie obłudnie kłamać i że odpadniecie od wiary i będziecie się skłaniać do duchów zwodniczych i nauk demonów, np.celibat i zakaz spożywania pokarmów, nazywacie to swoim okłamanym owcom postem w każdy piątek, a sami się obżeracie mięsem w zakrystiach. Ksiądz i cały kler z papieżem włącznie stosuje naukę demonów jak ,,celibat i zakaz spożywania pokarmów”, tak ciebie i wszystkich Bóg opisał,i ty chcesz mi i innym coś powiedzieć?,przeczytaj sobie co na temat twojego kościoła pokazał Bóg Janowi w 17 rozdz.Objawienia, a w 18, jest opis co z wami się stanie. Wyrok Boży zapadł już dawno. A wykonanie wyroku jest coraz bliżej, lepiej zrzuć kiecę i uciekaj przed nadchodzącym gniewem. Z wami się nie dyskutuje ze względu na opinię jaką wam wystawił sam Bóg, należy dodać jeszcze to co jest napisane w Galacjan 1: 1-3. za głoszenie ludziom „innej ewangelii”.
   Rozdział 1
   Ga 1,01 Paweł, apostoł nie z ludzkiego ustanowienia czy zlecenia, lecz z ustanowienia
   Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który Go wskrzesił z martwych,
   Ga 1,02 i wszyscy bracia, którzy sa przy mnie – do Kosciołów Galacji:
   Ga 1,03 Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa,
   Ga 1,04 który wydał samego siebie za nasze grzechy, aby wyrwac nas z obecnego złego
   swiata, zgodnie z wola Boga i Ojca naszego.
   Ga 1,05 Jemu to chwała na wieki wieków! Amen.
   Ga 1,06 Nadziwic sie nie moge, ze od Tego, który was łaska Chrystusa powołał, tak
   szybko chcecie przejsc do innej Ewangelii.
   Ga 1,07 Innej jednak Ewangelii nie ma: sa tylko jacys ludzie, którzy sieja wsród was
   zamet i którzy chcieliby przekrecic Ewangelie Chrystusowa.
   Ga 1,08 Ale gdybysmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelie rózna od
   tej, która wam głosilismy – niech bedzie przeklety!
   Ga 1,09 Juz to przedtem powiedzielismy, a teraz jeszcze mówie: Gdyby wam kto głosił Ewangelię rózna od tej, która [od nas] otrzymaliscie – niech bedzie przeklety! CZY MASZ JESZCZE COŚ DO POWIEDZENIA KSIĘŻULKU?

   ADMIN: Żółta kartka dla benpo za natrętny prozelityzm. Nie chciałbym żeby była czerwona.

  • Elka
   Odpowiedz

   I znów arogancja, buta, ośmieszanie innych i fanatyzm. Jakież to typowe dla KK w Polsce. Smutek i żenada. Tak, po raz kolejny jestem zażenowana wypowiedzią duchownego. Ale niech mówią, im więcej mówią, tym bardziej się pogrążają. Panie Adminie sercem jestem z Panem i dziękuję za portal i próbę ochrony naszych praw przed wilkami w skórach owieczek.

  • Kazik
   Odpowiedz

   Adminie, po co te gniewy i żółte kartki, ja temu księdzu tylko pokazałem kim jest w swietle Pisma Świętego, tu nie chodzi o jego nawracanie.

 14. a-theist
  Odpowiedz

  do księdza:
  PRL nie palił ludzi na stosach przez 600 lat, nie mordował na krucjatach przez blisko 200, nie był przyczyną żadnej wojny a przede wszystkim – nie ukrywał gwałcenia dzieci przez komunistów.

 15. Anna
  Odpowiedz

  Błagam, litości! Kościół Katolicki, ta ostoja demokracji i miłosierdzia w PRL. Kiedy moja matka w metrowych zaspach śniegowych w nocy , w pierwszych latach 80-tych dotarła do szanownego proboszcza skamląc o mleko w proszku dla mnie bo byłam odwodniona od silnej alergii na mleko z worka ( niemowlę w stanie agonalnym) , usłyszała od szanownego pasterza, żeby cyt. sper**lała! Bo jej mąż były , który ją zostawił , to wojskowy jest fuj fuj! A po 90-tym ten sam brzydki wojskowy lata do kościółka aż miło i na tacę rzuca, z inną panią, z innym dzieckiem, w innym mieście. I jest już ok. Ja żyję… Cóż, równowaga w przyrodzie być musi…

 16. Jarosław
  Odpowiedz

  Te kłótnie co, kto i jak,oskarżanie się wzajemne do niczego nie doprowadzą dobrego, bo trzeba nam się narodzić powtórnie jak Biblia mówi…

 17. Ola
  Odpowiedz

  Milosierny PRL?.. W zimnej wojnie udzialu nie bral? Nie mial planow ataku na Europe podpisanych przez Jaruzelskiego?
  Gdyby nie s.p. plk Kuklinski nie byloby nas tylko row atomowy zamiast Polski.
  PRL ukrywal potworne zbrodnie na Polakach: w Katyniu, zamordowanie i wywozke na Sybir ponad 100 tys. Polakow (rozkaz nr 485 z 11 sierpnia 1937), mordowanie AKowcow, partyzantow, wiezienie przyzwoitych ludzi (patrz 'Wiezniarki’ Piotra Zarebskiego)…
  W czasie wojny Polacy sobie pomagali. Ale juz w 1947 roku donosili na siebie (Rafal Gan-Ganowicz w 'Pistolecie do wynajecia’). To z nami zrobili komunisci i wszystko dookola wskazuje, ze ten PRL sie jeszcze nie skonczyl.
  Ciekawe dlaczego Kosciol wciaz sie nie zdekomunizowal… Moze maja wiecej wspolnego niz chca sie do tego przyznac.

 18. hexa
  Odpowiedz

  Znalazłam się tu przypadkiem, ale wciągnęła mnie rozmowa księdza z adminem. To charakterystyczne jak ksiądz zarzuca rozmówcy wulgaryzmy, agresję i wreszcie kompromitację jako efekt tej „rozmowy”. Proszę wskazać choć jeden wulgaryzm w inteligentnych i wyważonych postach admina. Warto przeanalizować tę „rozmowę” i wyciągnąć prosty wniosek: ONI tak właśnie nas słuchają – słuchają, ale nie słyszą, a zanim zaczniemy mówić już mają gotową odpowiedź. Syf.

 19. florek
  Odpowiedz

  Jak słyszę, że PRL był państwem totalitarnym, to chciałoby się jednak przyznać trochę racji. W szkole podstawowej do roku 1960 miałem przymusowe lekcje religii, byłem ochrzczony wbrew swojej woli i do tzw. Pierwszej Komunii doprowadzony przymusowo (ale to chyba nie ten okres ksiądz nazywa totalitarnym). I w zasadzie od roku 1960 czyli po usunięciu religii ze szkół do dnia dzisiejszego Kościół, religia i związane z tym emocje są poza mną. Czasami zachodzę do zabytkowego kościoła jako turysta.

 20. łukasz
  Odpowiedz

  Ależ kochani, występujcie z Kościoła Katolickiego, tylko bądźcie wreszcie konsekwentni. Nie przychodźcie do niego więcej żądając papierków, chrztów, Komunii waszych dzieci i katolickich pochówków, po prostu odejdźcie… Kościół się uwolni od zbędnego balastu, tylko wpisze do Księgi Chrztów „formalnym aktem wystąpił z Kościoła” i tylko jeszcze tyle będzie na Wasz temat wiedział.

  • Anna
   Odpowiedz

   Ale to niech kościół nam na to pozwoli, a z radością tak właśnie zrobimy, a jak nam nie pozwala, to także nie pojawimy się by wmusić naszym dzieciom religię na siłę, nie weźmiemy kościelnego ślubu tylko zwykły, bo jest nam zbędny. To kościół trzyma nas na siłę i nie pozwala nam usunąć wszystkich naszych danych i żyć spokojnie zdala od siebie.

 21. magda
  Odpowiedz

  Nie rozumiem o co te kłótnie tutaj. Nikt nie zmusza nikogo do występowania z kościoła w jakiejkolwiek formie, strona skierowana jest do osób, które CHCĄ to zrobić. Po co więc pojawiają się tu jakieś trolle wykrzykując swoje klerykalne hasła? Drogi Adminie, nie wiem czy jest sens próbować nawiązywać dialog z takimi osobami, gdyż ktoś próbujący się wtrącać w życie innych wg mnie nie jest wart próby rozmowy. Wiem, że nie obalimy kościoła, nie za rok ani pewnie nawet nie za 50 lat. Ale nie to jest celem. Niech sobie wierzy kto chce i robi co chce, pod warunkiem, że nie krzywdzi innych osób. Ja, podobnie jak ogromna większość, nie miałam możliwości wyboru: chrzest czy nie. To jest według mnie bezprawie. I z tym walczymy, to chcemy zmienić: uwolnić siebie i tych, którzy przyjdą po nas. Bo w kościele katolickim nie ma miejsca na wolny wybór.

  • admin
   Odpowiedz

   Więcej nawet – walczymy o wyegzekwowanie „i 3”. Bo działało, kiedy GIODO „nie miał kognicji” wobec osób należących do Kościoła, ale nagle po 12-u latach przestało działać, kiedy pojawiły się nienależące.

  • Kazik
   Odpowiedz

   Pani Magdo, może ktoś ma powody tu wykrzykiwać antyklerykalne hasła, ja tego nie chcę robić, ale rzetelnie przedstawić prawdę, bo katolicy którzy przeglądają tę stronę nawet nie wiedzą, że taki chrzest niemowląt jest kłamstwem z którego kler ciągnie od stuleci potężne zyski, gdy ludzie dowiedzą się prawdy, to zyski zaczną im spadać, a to ich bardziej zaboli niż antyklerykalne pokrzykiwanie. Warto trochę znać historię w tym zakresie. Do XII wieku chrzczono przez zanurzenie, gdyż tylko taki chrzest mógł symbolizować śmierć Chrystusa i Jego zmartwychwstanie oraz pogrzebanie starego człowieka i wynurzenie nawróconego. Nowotestamentowe słowo „chrzczę” (gr. baptidzo) znaczy „zanurzam” (Mat.3:16; Dz.Ap.8:38-39). Do dziś w Gnieźnie czy w południowej Europie, gdzie zachowały się wczesne kościoły, można zobaczyć baptysteria, w których chrzczono przez zanurzenie. Kardynał J. Gibbons przyznał: „Najstarszą formą Chrztu św. było zanurzenie. Jest to widoczne nie tylko z lektury Ojców Kościoła i wczesnych rytuałów łacińskich oraz wschodnich, lecz także z listów św. Pawła, który pojmuje Chrzest jako kąpiel (Efez.5:26; Rzym.6:4; Tyt.3:5)„. Biblijnym warunkiem chrztu jest pouczenie o zasadach wiary, wiara w Jezusa oraz pokuta (Mat.28:19; Mar.16:16; Dz.Ap.2:3). Niemowlę nie może spełnić żadnego z tych trzech warunków, dlatego w pierwszych wiekach chrzczono tylko dorosłych i to przez zanurzenie. Dopiero sobór w Kartaginie w 418 r. opowiedział się za chrztem dzieci.

 22. Artur
  Odpowiedz

  Po dialogu Ksiadz vs Admin stwierdzam standardowa forme wypowiedzi pierwszej osoby. Po 3 zdaniach skonczyly sie argumenty i zaczely obelgi?? Prosze mi wierzyc drodzy ksieza, wasza beztroska sie skonczy i trzeba bedzie pracowac jak ksieza we Francji. 🙂 Od czasu do czasu mozna tez wyrwac kopniaka – nic nie dzieje sie bez woli boga, wiec to z pewnoscia rowniez jego sprawka. 😉

  ADMIN: Dziękuję, ale proszę pamiętać o ogonkach, kropkach i tego typu dziadkowych archaizmach!!!

 23. Iwona
  Odpowiedz

  Tylu niewierzących! / ja też/. I gdzie wszyscy byli jak zaczęła działać APP Racja- Antyklerykalna Partia Postępu…Prawie nikt jej wtedy nie popierał. A szkoda.

 24. Mira
  Odpowiedz

  APP „RACJĘ” mało, że popierałam to pomagałam organizować i nawet jakiś czas jej „PREZESOWAŁAM” w Warszawie do czasu zmiany nazwy.
  Bardzo się cieszę czytając wypowiedzi na tej stronce…
  Szkoda jednak, że żadna dziś PARTIA nie ma tak klarownego, LAICKIEGO charakteru. Uważam, że APP „RACJA” jednak ma spore zasługi bo wraz z „FAKTAMI i MITAMI’ rozpoczęła uświadamianie POLAKOM, że można żyć z wysoko podniesioną głową, nie NA KLĘCZKACH… i inaczej myśleć. Pozdrawiam wszystkich i przyznaję rację wypowiadającemu się księdzu – PRZESTAŃCIE chrzcić swoje POTOMSTWO, posyłać je na religię, brać KOŚCIELNE śluby… Nie bądźcie hipokrytami, jak katolicy.
  Albo na kolanach albo… PRAWDZIWY OTWARTY UMYSŁ.

 25. Katia
  Odpowiedz

  i jak tu wystąpić bez świadectwa chrztu? Nie mam. Czy ja dobrze zrozumiałam sentencję wyroku NSA, że podstawą jest „akt woli”?
  Łukasz jak nie będę musieć to na pewno nie pójdę, dzieci mają się dobrze bez polewania głowy, a nad grobem nie chcę żadnego księdza, są świeccy mistrzowie ceremonii.

  • admin
   Odpowiedz

   Akt woli jest istotnym dowodem, który „Pan Minister” zapomniał zbadać i ma zacząć to robić. Świadectwo chrztu dostaneisz w parafii chrztu.

 26. Katia
  Odpowiedz

  admin dziękuję choć co najmniej dwie wizyty w tym przybytku to już dla mnie moc.
  Mira nie chrzciłam, zero religii, ślub cywilny po dłuugim konkukubinacie.
  Nota bene sama byłam zdziwiona jak moje dzieci się śmiały że są bękartami 😛 obie przed ślubem.

  • Kazik
   Odpowiedz

   Pani Katiu, nawet pani nie wie, że uczyniła to co powiedziała, po części w chrześcijański sposób, nie po katolicku, ale po chrześcijańsku. Mamy z żoną czterech synów, żaden z nich nie został zaniesiony do księdza na polewanie główki, bo to jako biblijnie wierzący odrzucamy jako kłamstwo wymyślone w średniowieczu dla kasy. Trzech z nich zostało ochrzczonych jako dorośli mężczyżni i to była ich świadoma decyzja, przez zanurzenie w imię Pana Jezusa Chrystusa. Zrobiliśmy to z żoną jeszcze przed poznaniem się. Tylko, że mając katolicką przeszłość muszę załatwić tę sprawę, jak chyba każdy tutaj. Ja wiem, że w oczach duchowo ślepych księży i katolików taki jak ja i moja rodzina są niczym, ale mnie to nie obchodzi. Ci którzy wystrzegają się katolicyzmu i nie prowadzą swoich dzieci na ten religijny fałsz dobrze pod tym względem robią. Kiedy dorośnie, sam podejmie decyzję czy być ateistą – jak ja kiedyś – czy nawrócić się do samego Boga, a nie do instytucji, która na Boga się powołuje, ale z Bogiem od swego zaistnienia (325 r.) nie miała i nie ma nic wspólnego. Pewien sługa Boży powiedział, że katolicyzm „to jest gołe pogaństwo i najwyższa forma spirytyzmu„. Niech teraz każdy się zastanowi czy to prawda. Dlatego nikomu bym nie radził prowadzić tam dzieci i samemu iść.

   • Hagen
    Odpowiedz

    A to mi szczena opadła czytając „oświadczenie”….Normalnie jestem w szoku z którego zapewne wyprowadziłoby mnie kolejne oświadczenie tego lalusia będące odpowiedzią na pytanie:TO PO JAKĄ CHOLERĘ I DLA KOGO DEBILU STWQRZYŁEŚ NARZĘDZIE Z TAKIMI FUNKCJAMI?

    • admin
     Odpowiedz

     No właśnie Pan Programista broni się przed pokazywaniem co można zrobić z jego programem czyli przed… demonstrowaniem wersji demonstracyjnej. 🙂 Gdybym przypuszczał, że to realne dane sprawa od razu trafiłaby do prokuratury.

Post a comment