Nasza zaprzyjaźniona i niezwykle pomysłowa Czytelniczka zawarła to o czym na wystap.pl jest mowa od czerwca 2010 roku – w najbardziej skondensowanej formie rysunkowej. Wyszły z tego dwa genialne obrazki, które trafiły do zakładki „wystąp z Kościoła”. Można ściągać i wysyłać… Kasiu, jesteś wielka!

Facebook Comments

Website Comments

 1. Asia
  Odpowiedz

  Witam. Można by było na głównej stronie umieścić np. w „Nasze akcje” zarys tego co udało się już zrobić w temacie wystąpienia po włosku. Osoba, która jest tu pierwszy raz, musi szukać i czytać większość artykułów – niejednokrotnie nic nie wnoszących do spraw. Pozdrawiam. Asia.

  • admin
   Odpowiedz

   Witaj Asiu. Dziękuję za uwagi. Temat „wystąpienia po włosku” jest tak obszerny, że trudno to ująć w punktach i napisać „udało się zrobić to, to i to”. Chodzi o wyzwolenie Polaków z „sakramentu apostazji” – którego broni klerykalno-ateistyczny sojusz Michalik-Milewczyk – i deklerykalizację przestrzeni publicznej, w tym także deklerykalizację urzędu publicznego, którym jest Biuro GIODO. Dlatego trwa to prawie półtora roku i ciągle jest coś nowego i opisywane są wszystkie wątki. Nie pomaga nam też aktywne zwalczanie przez „zawodowych apostatów” (np. udawanie przez Roberta Prochowicza z apostazja.info, że tak się przejmuje tematem, że wysłał skargę do Komisji Europejskiej). Co do samych spraw technicznych to w największym skrócie udało się zrobić cztery rzeczy:
   1) doprowadzić do umarzania spraw (zmuszenie GIODO do „zauważenia” art. 14 ust. 2 uoodo i Kodeksu postępowania administracyjnego),
   2) zalać Biuro GIODO tymi sprawami (powtórzenie strategii hiszpańskiej),
   3) ustalić procedurę dotarcia do sądu (pkt 6 FAQ) i gotowce obu stron,
   4) przygotować walkę sądową.

 2. Andrzej
  Odpowiedz

  Bardzo ciekawy wpis na blogu Attona

  Finansowanie Kościoła: 1% i chciwość Episkopatu

  17 października 2011

  ”Wszak gdyby każdy katolik tylko musiał utrzymywać Kościół, szybko pokazaliby oni swoje zakłamanie

  wypisując się z Kościoła,

  byle tylko nie trzeba było płacić. Oto więc katolicka logika: „niech każdy będzie zmuszony utrzymywać Kościół, bo jeżeli będzie to zależało tylko od naszej woli, to nam samym nie będzie się chciało” ”

  źródło i więcej: ateistaa.blog.onet.pl

Post a comment