Facebook Comments

Website Comments

 1. Wróbel
  Odpowiedz

  Dobry filmik, he, he…
  Dobrze, że działacie w celu odklerykalizowania metody występowania z Kościoła, ale skąd ten pomysł, że jak się to uda doprowadzić do końca to coś się w Polsce zmieni? Czy we Włoszech się coś wielkiego stało? Jak występowało kilkaset osób rocznie tak nadal tyle występuje. Lawiny nie było, a w Polsce tym bardziej jej nie będzie. Jeśli nie idą za tym korzyści finansowe (jak w Niemczech) to ludziom nie będzie się chciało palcem ruszyć. Poza tym u nas obowiązuje zasada „co ludzie powiedzą?”

 2. admin
  Odpowiedz

  Wojtku, mnie nie interesuje czy w Polsce „po włosku” wystąpi dziesięć osób, dziesięć tysięcy czy ten wirtualny Palikotowy milion. Mnie interesuje czy w Polsce można wystąpić po włosku.

 3. Wróbel
  Odpowiedz

  Ale przedstawiasz to jako wielką tragedię Kościoła. A to nie jest zgodne z prawdą. Kościoła nie obchodzi kto jak występuje z ich sekty tylko ile na koniec niedzieli zbiorą na tacę. A czy ktoś przestał wrzucać na tacę bo wystąpił po włosku, czy zgodnie z ich procedurami to dla nich nie ma znaczenia. Dla nich jest to tylko mniejszy cashflow.

Post a comment