?do czasu zatem kiedy nie zostanie wydany inny akt normatywny uchylający ustawę tak długo będzie ona obowiązywała w porządku prawnym a Generalny Inspektor będzie wydawał na podstawie przepisów ustawy rozstrzygnięcia w prowadzonych przez siebie postępowaniach administracyjnych”

GIODO w odpowiedzi na dowody, że „i 3” to ściema, kwiecień 2011

A oto i finał całej tej epickiej batalii. Wszystko co setki osób przeszły w ciągu ostatnich ośmiu lat było po to, by doprowadzić do tej jednej historycznej rozprawy. I dopiero ona może coś realnie zmienić – ale jeśli zmieni to będzie przewrót kopernikański.

uchwała o sygnaturze I OPS 6/17
prawo do decyzji GIODO i podleganie parafii ustawie
godz. 9, 21 maja, sala G
Naczelny Sąd Administracyjny

–> dojazd <–
–> strona wydarzenia <–

wrzutkoterapia – czy tym razem system pęknie?

tweet adwokata parafii krakowskich

Pacyfikacja skarżących walczących o prawo do decyzji GIODO od stycznia 2012 roku polegała na tym, że sąd ględził o apostazji żeby uciec od sedna sprawy i nie pozwolić nawet na dyskusję o wszechwładzy Kościoła albo w najlepszym wypadku – wykazując maksimum dobrej woli – miał dobrą radę żeby walczyć o „kognicję GIODO” w Trybunale Konstytucyjnym, oczywiście za swoje pieniądze. Czyli to najgorszy sort ma służyć swoim ministrom a jeśli nie chce to nie musi, ale nie dostanie decyzji. Nigdy poza Wystap.pl nie padło ani słowo krytyki tego układu, bo skąd skoro wszystkim innym pasował? Jednak władza, próbując złapać w pułapkę prowodyrów awantur, złapała w nią sama siebie. GIODO do dzisiaj walczy z własną kognicją co go ośmiesza nawet lepiej niż ja. W sprawozdaniu za 2016 rok przyznali, że sąd uchylił 31 pseudodecyzji udających „wystąpienie po włosku”, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Wątków przez tych osiem lat zebrało się tyle, że sędziowie mają duże pole do popisu i mogą zrobić wszystko – od odmowy wydania uchwałybo są trzy linie orzecznicze, ale nie ma czwartej” (prokościelny unik), przez wydukanie, że „i 3” niestety nie ma, bo go nie zgłoszono Komisji Europejskiej (typowy kompromis) aż do rozprawienia się z tym humbugiem czyli szczerego do bólu omówienia wielu wątków na kilkudziesięciu stronach. Na przykład tego, że wyciąganie biskupom z gardeł dekretów o apostazji przez GIODO w lipcu 2013 roku i zmuszenie do jego przyjęcia kardynała Dziwisza było oczywistym naruszeniem Konkordatu, co Kościół przełknął, bo mu tak pasowało. Teraz obłudnie powołuje się na „powszechnie uznaną zasadę autonomii państwa i Kościoła” żeby wyszarpać pseudourząd „kościelnego GIODO„. Cała grupa wątków dotyczy moralnego zadośćuczynienia dla ofiar wojny Polski z własnymi patriotami. Jeśli sąd powie, że ludzi niczemu niewinnych oszukiwano, łamano psychicznie i brano na zmęczenie, bo podnieśli ręce na przywilej Kościoła to będzie to bodaj największe zwycięstwo praw i wolności obywatelskich w historii Konstytucji.

Miałem okazję być gościem Stacji Ateizm i rozmawiać o znaczeniu tej uchwały. Zachęcam do obejrzenia.

–> do trzech razy sztuka czyli stawka rozprawy <–

Tę rozprawę trzeba widzieć w szerszym kontekście – jako trzecią w tym sądzie walkę z przywilejem Kościoła. Niepozorne Wystap.pl po ośmiu latach zaszło dalej w ich podważaniu niż prawie milionowy Kraków, który został upokorzony za nieuznawanie Komisji Majątkowej (w czym niestety pomogła jego adwokatka, bo „wzbudziła istotne wątpliwości” sądu tam gdzie ich nie było, bo tej sprawy już nie było). Po raz pierwszy po 1989 roku Kościół – nieustannie wyszarpujący kolejne przywileje i ustępstwa taktyką salami – może przegrać batalię prawną, którą w swej pysze sam narzucił. Nie jest tajemnicą, że Episkopat panicznie boi się efektu domina – jeśli raz ktoś powie mu „nie” to odwaga tak stanieje, że każdy sąd będzie się mógł zbiesić. Albo co gorsza stosować Konstytucję, bezczelnie badać po co są przywileje Kościoła i wojna religijna gotowa. 🙂 Stawką tej rozprawy jest to czy Kościół ma sprawy przed NSA czy to NSA ma doszlusować do Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu. Od jej wyniku zależy np. czy można jeszcze liczyć na sprawiedliwy wyrok w sprawie I FSK 1249/16 o stawkę VAT na usługi pogrzebowe, co oczywiście konsensualnie „załatwiano” na tej groteskowej komisji. Jeśli Naczelny Sąd Administracyjny chce być konsensualny to abp Głódź może konsensualnie wysyłać wyroki faksem.

?i 3? a sprawa stosunków polsko-katolickich

Łatwiej obalić faszyzm niż „i 3”, ale teraz – po ośmiu latach – widać ten „przepis ustawy” w całej nędzy. Otóż „i 3” nie jest problemem konstytucyjnym – jest chamską wrzutką Ireny Lipowicz doczepioną w czerwcu 1997 roku do ustępu o Urzędzie Ochrony Państwa. Krzyżówką genetyczną tchórzostwa i serwilizmu, poczętą w nocnym klajstrowaniu ustawy z dwóch sprzecznych projektów, siedem lat przed wejściem do Unii Europejskiej. I patrzcie państwo – nawet Ordo Iuris jej nie chce bronić. Wejdą nawet do lodówki a jak dr Bodnar walczy z autonomią kościołów to ich nie ma. 😀 Nuże panie mecenasie Wąsowski, któż obroni „przejaw realizacji zasady autonomii kościołów„? 🙂 We łbach się wszystkim od tych przywilejów poprzewracało, ot co. Efekt tego jest taki, że dwie najczęstsze sprawy proboszczów w sądach administracyjnych to kary za wycięcie drzew i o oszustwa podatkowe czyli lewe darowizny dla parafii, bo w Polsce trzeba być frajerem żeby być uczciwym i sobie nie zaoszczędzić, bo państwo samo prosi żeby je dymać. Ja dałem na swoją parafię już ponad pół miliona. Czy już występować o azyl polityczny w Czechach – dowiemy się 21 maja.

patrz także:

W poniedziałek NSA zajmie się kwestią kompetencji GIODO ws. apostatów„, Onet.pl, „Dziennik„, „Gość Niedzielny
W poniedziałek NSA wyjaśni sytuację osób występujących z Kościoła„, Lex.pl

Facebook Comments

Website Comments

 1. Obserwator
  Odpowiedz

  Z niedzielnych ogłoszeń parafialnych w pewnej parafii…
  „W związku z wejściem w życie przepisów ?o ochronie danych osobowych? nastąpią też spore zmiany w Kancelarii odnośnie wydawania dokumentów. Będą je mogły odebrać osoby dorosłe za okazaniem dokumentu tożsamości i tylko dla siebie bądź też przez specjalne upoważnienie. Prosimy o wyrozumiałość gdyż na pewno wzbudzi to sporo emocji, ale takie przepisy ufundowała nam Unia Europejska i odczujemy to wszyscy także w Urzędach państwowych. Informujemy wiec jeszcze raz z naciskiem, że do załatwienia prawie wszystkich spraw w Kancelarii będzie konieczność okazania dowodu osobistego.”
  Strach przed nowym już jest…

  • Admin
   Odpowiedz

   Juž za dwa tygodnie KEP wybierze księdza Kroczka na „kościelnego GIODO”. Może ten strach przed nowym jakoś oswoi…
   Dzięki za niusa.

 2. CaptainVimes
  Odpowiedz

  Trzymam kciuki za niezawisłość sądów. Czasy są trudne na wychodzenie przed szereg, ale wierzę, że właśnie w trudnych czasach odnajdziemy twardych sędziów, którzy przede wszystkim bronią praworządności i nie klękają przed przywilejami i „pewnymi” grupami nacisku.
  Również dzięki za nius. Czekam na uchwałę, bo mam kilka wariantów „odejścia” z KK i może jutrzejsza uchwała wyklaruje optymalny sposób, możliwie najdotkliwiej godzący w interes KK.

 3. M
  Odpowiedz

  No i co? G….o! GIODO może kościołowi naskoczyć, podobnie jak my wszyscy bezwiednie wtłoczeni w macki czarnej mafii. Co teraz Maćku?

  • admin
   Odpowiedz

   „i 3” zamieniło się w „kościelnego GIODO”, wyszarpywanego na Komisji Wspólnej. Jedno drugiego warte. Trzeba obserwować czy GIODO ten kolejny humbug uzna tak jak uznał „i 3”. Po ocaleniu tej wrzutki mimo ośmiu lat walki z nią KEP niewątpliwie rozzuchwali się z tym jeszcze bardziej niż dotąd.

   • M
    Odpowiedz

    Nie chcę występować na ich warunkach. Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego. Będą mnie zmuszać do kontaktu z tą obrzydliwą sektą?

  • admin
   Odpowiedz

   Ależ w tej sprawie chodzi o wrzutkę „i 3”. Ona jest w ustawie o ochronie danych osobowych. „Kościelny GIODO” to tylko udoskonalenie tego pomysłu.
   Dzięki za niusa o kościelnym poradniku.

Post a comment