Jednym z ciekawszych paradoksów w Polsce jest to, że dyskusja o wystąpieniu z Kościoła, blokowana i cenzurowana na forum apostazja.pl (!), zakwitła na forum… wiara.pl (!!). Są tacy, którzy starają się zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi – a co naprawdę nie jest łatwe. Ogromna większość wypowiedzi to bezradne „walenie głową w mur” – i autorytatywne odpowiedzi osób, które same tematu nie rozumieją. Widać jednak, że są tacy, którzy niczym w „Limes inferior” Zajdla próbują wyjść z labiryntu i znaleźć się po drugiej stronie zera. Pisze więc „subzerowiec” apriori:

Instrukcja to moim zdaniem rodzaj wytrycha na apostatów. Daje pozory wyjścia z Kościoła, ale tak naprawdę realnie niczego nie zmienia, no może poza zakazem przyjmowania Komunii św. i paroma innymi zakazami, które dla samego zainteresowanego i tak nie mają większego znaczenia.

I dalej:

Mnie interesuje strona prawna „instrukcji”. Bowiem w świetle prawa kanonicznego być może nie miała ona nigdy statusu prawnego, a polski Episkopat kłamał.

Apriori – cóż można Ci powiedzieć jeśli nie przedmowę do „Antychrysta”? Wystap.pl jest przeznaczone dla nielicznych, choć nie jest tak źle, by żaden z nich jeszcze nie żył. Dopiero pojutrze należy do nas. Zamiłowanie potęgi do pytań, których stawiać nikt nie ma dzisiaj odwagi; odwaga do przedsięwzięć zakazanych; predestynacja do błądzenia w labiryncie. Doświadczenie wywiedzione z siedmiu samotności. Nowe ucho dla nowej muzyki. Nowe oko dla najodleglejszych widoków. Nowe sumienie dla prawd, które dotychczas pozostawały nieme. Respekt dla siebie; miłość do siebie; bezwarunkowa wolność wobec siebie… Tyś czytelnikiem wystap.pl, prawowitym i z góry przeznaczonym… Cóż nam po reszcie? Reszta to tylko apostaci.

Facebook Comments

Website Comments

  1. Cichociemny
    Odpowiedz

    Wystap.pl jest przeznaczone dla nielicznych
    Zakładasz Elitarny Klub Realnie Myślących o Wystąpieniu z Kościoła?

Post a comment