Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów podjął decyzję o nawiązaniu współpracy z portalem Wystap.pl, który walczy o podleganie kościołów i innych związków wyznaniowych Ustawie o ochronie danych osobowych.

Portal został założony w czerwcu 2010 roku przez członka-założyciela PSR, Macieja Psyka, i od tego czasu był rozwijany niezależnie, choć propagował statutowe cele PSR – równość w prawie i wobec prawa, umacnianie demokratycznego państwa prawnego, uzasadnianie decyzji władz publicznych i oddzielenie tego, co „boskie” od tego, co „cesarskie”.

– Portal Wystap.pl wykonał ogromną pracę, aby zapisy Konstytucji nie były martwymi sloganami. Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów zrobi wszystko, aby skandaliczna nierówność w prawie polegająca na niedającym się wyjaśnić zwolnieniu kościelnych osób prawnych spod ustawy o ochronie danych osobowych trafiła do lamusa historii najszybciej jak to możliwe. – Powiedział Przewodniczący PSR Jacek Tabisz.

– Fundamentalna decyzja polityczna o postawieniu kościołów ponad resztą administratorów danych osobowych jedną cyfrą „3” bez słowa debaty w Sejmie była kwintesencją „demokracji konfesyjnej” lat 90-tych. Wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Racjonalistów możemy odebrać Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych Konferencji Episkopatu Polski i przywrócić je Polakom. – Powiedział założyciel i redaktor naczelny Wystap.pl Maciej Psyk.

Współpraca obejmuje logo na stronie głównej PSR, informowanie Członków i Sympatyków PSR o nadchodzących akcjach, wydarzeniach i procesach oraz udział na prawach „kibiców” czyli obserwowanie rozpraw przeciwko GIODO w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie oraz w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.

Więcej informacji:

 • Jacek Tabisz, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, tel. 532 646 456
 • Maciej Psyk, portal Wystap.pl, email admin@wystap.pl

Facebook Comments

Website Comments

 1. Andrzej
  Odpowiedz

  Słusznie. Mało jest ludzi normalnych, spotykajmy się jak najczęściej. Życzę sukcesów i choć jestem tylko kibicem, to mocno trzymam kciuki za nową „drużynę”.

 2. Zbigniew
  Odpowiedz

  „Jedna jaskółka wiosny nie czyni”.
  Rząd PO-PSL oddał się pod „parasol” Krk.
  Urzędnicy, funkcjonariusze państwowi, większość sędziów, są zdemoralizowani przez Krk!

Post a comment