Wystarczył nagły wybuch naszej trzyletniej batalii w „mediach mainstreamowych” i link do wpisu „GIODO wstaje z kolanwśród aktualności „Faktów i Mitów”, by stał się cud: „środowisko pół miliona polskich apostatów” już nie chce być apostatami, bo skończyły się „sznurki” za które można „pociągać”. Czyli nawet „guru apostatów” Jarosław Milewczyk –  który jeszcze niedawno napisał skargę na Episkopat Polski do Ojca Świętegoprzyznał wreszcie oficjalnie na swojej prywatnej stronie internetowej, że koń trojański „Apostazja” ostatecznie zdechł i nie dociągnie już nawet do rzeźni. Trochę poniewczasie, bo artykuł pod tym tytułem w którym to udowodniłem ukazał się półtora roku temu a sam ten scenariusz przewidziałem ponad dwa lata temu. Co nie znaczy, że wyparł się swojego dziecka czyli Świętej Instrukcji Apostatycznej, którą biskupi wydali po trzech latach próśb i starań. Co to to nie – 23 lipca w audycji „Off Czarek” w radiu TOK FM bronił jej obowiązywania zgodnie z dość żenującym stanowiskiem rzecznika prasowego KEP ks. Józefa Klocha: „Zasady postępowania w sprawie formalnego aktu wystąpienia z Kościoła wprowadzone w 2008 r. miały na celu ujednolicenie procedury w diecezjach i tak się też stało. Instrukcja opublikowana przez episkopat obowiązuje w parafiach na terenie całego kraju ? nie ma żadnej innej„.

GIODO w tej samej audycji przedstawił rodzaje spraw wniesionych przez nasze środowisko i zapewnił, że wiadomości o tym jakoby „inspektorzy danych osobowych wchodzili do kościołów” są mocno przesadzone – nie byli od bierzmowania. W kilku sprawach – i tylko ze względu na ich specyfikę – jest natomiast podstawa do przeprowadzenia w kancelarii parafialnej kontroli ksiąg metrykalnych i nie można wykluczyć, że zapadnie decyzja o ich przeprowadzeniu żeby przerwać patową sytuację.

J. Milewczyk broni „instrukcji KEPu o apostazji” 

GIODO omawia skargi na parafie

Wieczorem w audycji „Post factum” (również w TOK FM) sprawę intresująco komentował dr Paweł Borecki, ekspert prawa wyznaniowego (znany PT Czytelnikom z wpisu „Bezprawie i korupcja w MSWiA„).

komentuje dr Paweł Borecki

Facebook Comments

Website Comments

 1. timmon
  Odpowiedz

  Ruch Palikota (m. in. poprzez osobę Jarosława Milewczyka) będzie bronił tej instrukcji do upadłego z co najmniej dwóch prostych powodów. Po pierwsze, jak napisałeś – ks. dr Kloch wielokrotnie, autorytarnie oznajmił im i naczelnym apostatom, że owa instrukcja jest nie tylko obowiązującą w świetle prawa kanonicznego ale również i świeckiego, a oni przecież święcie wierzą w „wystąpienie zgodne z prawem kanonicznym”. Po drugie – jak inaczej mogliby racjonalizować organizowanie ubiegłorocznego „II Ogólnopolskiego Tygodnia Apostazji”, opublikowanej z tej okazji ww. instrukcji na ich oficjalnej stronie oraz kursów przedapostatycznych prowadzonych chociażby w biurze poselskim Biedronia?

 2. Mira
  Odpowiedz

  Bardzo mi się to podobna. Zapisuję w prywatnym archiwum na wszelki wypadek. Utrudnienia przy „Udostępnianiu” na „F” – drganie i wibracje – nie wiem czy się udostępniło. Pozdrawiam

 3. Arturbo
  Odpowiedz

  Jak tak się wsłuchać w głos pana Jarosława to mam wrażenie, że jest on na skraju nerwicy eklezjogennej. Jest jak dziecko któremu od kołyski panowie w sukienkach wmawiali „garbate aniołki” a teraz nagle ktoś mu otwiera oczy i się okazuje, że to taka forma życia w przyrodzie nie występuje i nigdy jej nie było. On jest nawet zdziwiony tym, że w realnym świecie to nie jego dotychczasowy mentor z koloratce sprowadza go na ziemię… 😀

Post a comment