Wystarczył nagły wybuch naszej trzyletniej batalii w “mediach mainstreamowych” i link do wpisu “GIODO wstaje z kolanwśród aktualności “Faktów i Mitów”, by stał się cud: “środowisko pół miliona polskich apostatów” już nie chce być apostatami, bo skończyły się “sznurki” za które można “pociągać”. Czyli nawet “guru apostatów” Jarosław Milewczyk –  który jeszcze niedawno napisał skargę na Episkopat Polski do Ojca Świętegoprzyznał wreszcie oficjalnie na swojej prywatnej stronie internetowej, że koń trojański “Apostazja” ostatecznie zdechł i nie dociągnie już nawet do rzeźni. Trochę poniewczasie, bo artykuł pod tym tytułem w którym to udowodniłem ukazał się półtora roku temu a sam ten scenariusz przewidziałem ponad dwa lata temu. Co nie znaczy, że wyparł się swojego dziecka czyli Świętej Instrukcji Apostatycznej, którą biskupi wydali po trzech latach próśb i starań. Co to to nie – 23 lipca w audycji “Off Czarek” w radiu TOK FM bronił jej obowiązywania zgodnie z dość żenującym stanowiskiem rzecznika prasowego KEP ks. Józefa Klocha: “Zasady postępowania w sprawie formalnego aktu wystąpienia z Kościoła wprowadzone w 2008 r. miały na celu ujednolicenie procedury w diecezjach i tak się też stało. Instrukcja opublikowana przez episkopat obowiązuje w parafiach na terenie całego kraju ? nie ma żadnej innej“.

GIODO w tej samej audycji przedstawił rodzaje spraw wniesionych przez nasze środowisko i zapewnił, że wiadomości o tym jakoby “inspektorzy danych osobowych wchodzili do kościołów” są mocno przesadzone – nie byli od bierzmowania. W kilku sprawach – i tylko ze względu na ich specyfikę – jest natomiast podstawa do przeprowadzenia w kancelarii parafialnej kontroli ksiąg metrykalnych i nie można wykluczyć, że zapadnie decyzja o ich przeprowadzeniu żeby przerwać patową sytuację.

J. Milewczyk broni “instrukcji KEPu o apostazji” 

GIODO omawia skargi na parafie

Wieczorem w audycji “Post factum” (również w TOK FM) sprawę intresująco komentował dr Paweł Borecki, ekspert prawa wyznaniowego (znany PT Czytelnikom z wpisu “Bezprawie i korupcja w MSWiA“).

komentuje dr Paweł Borecki

Facebook Comments

Website Comments

 1. timmon
  Odpowiedz

  Ruch Palikota (m. in. poprzez osobę Jarosława Milewczyka) będzie bronił tej instrukcji do upadłego z co najmniej dwóch prostych powodów. Po pierwsze, jak napisałeś – ks. dr Kloch wielokrotnie, autorytarnie oznajmił im i naczelnym apostatom, że owa instrukcja jest nie tylko obowiązującą w świetle prawa kanonicznego ale również i świeckiego, a oni przecież święcie wierzą w “wystąpienie zgodne z prawem kanonicznym”. Po drugie – jak inaczej mogliby racjonalizować organizowanie ubiegłorocznego “II Ogólnopolskiego Tygodnia Apostazji”, opublikowanej z tej okazji ww. instrukcji na ich oficjalnej stronie oraz kursów przedapostatycznych prowadzonych chociażby w biurze poselskim Biedronia?

 2. Mira
  Odpowiedz

  Bardzo mi się to podobna. Zapisuję w prywatnym archiwum na wszelki wypadek. Utrudnienia przy “Udostępnianiu” na “F” – drganie i wibracje – nie wiem czy się udostępniło. Pozdrawiam

 3. Arturbo
  Odpowiedz

  Jak tak się wsłuchać w głos pana Jarosława to mam wrażenie, że jest on na skraju nerwicy eklezjogennej. Jest jak dziecko któremu od kołyski panowie w sukienkach wmawiali “garbate aniołki” a teraz nagle ktoś mu otwiera oczy i się okazuje, że to taka forma życia w przyrodzie nie występuje i nigdy jej nie było. On jest nawet zdziwiony tym, że w realnym świecie to nie jego dotychczasowy mentor z koloratce sprowadza go na ziemię… 😀

Post a comment

16 + dwanaście =