Kolejny przypadek udanego „wystąpienia po włosku”! Tym razem w największym bastionie polskiego Kościoła czyli w Tarnowie. Ukłony dla Księdza Doktora Stanisława Salaterskiego! Zgodnie ze starą świecką tradycją – relacja z pierwszej ręki zadowolonej Czytelniczki.

Wysłałam oświadczenie woli pobrane z wystap.pl do parafii chrztu, tj. do parafii Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Po tygodniu dostałam list z odpisem aktu chrztu z odpowiednią adnotacją. Wszystko odbyło sie szybko i z pełną kulturą. Czyli jednak można tę sprawę tak załatwić! Cała „instrukcja KEPu” to jeden wielki humbug!

Facebook Comments

Website Comments

 1. rybsko
  Odpowiedz

  Nie jestem hazardzistą, ale (nie)przewidywalność sukcesu „wystąpienia po włosku”, a tym samym poziom entropii stosunku do niego wewnątrz korporacji kościelnej każe mi przypuszczać, że to niezły materiał na zakłady, hehe. Można by się zakładać o datę kolejnego wypisania, diecezję i całą masę innych zmiennych. 😉
  PS. Gratulacje / zazdrość. 😉

 2. Bartek
  Odpowiedz

  Zazdroszczę. U mnie na wsi pewnie proboszcz by sprawę rozdmuchał po całej parafii. Matka by mnie wyklęła i tyle. Przykro to pisać, ale dopóki ona żyje, to chyba nie zdecyduję sie na taki krok.

Post a comment