Podczas gdy posłowie zajmują się happeningami i robieniem z Gierka Francuza (no, prawie) szarzy obywatele, którzy nie mogą się pozwierzać ani u Moniki Olejnik ani w TVN-ie, przeprowadzają właśnie świecką rewolucję. Nasza niezmordowana Koleżanka Kasia zaalarmowała Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie Zespołu Parlamentarnego ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski (zobacz: Zespół rządzi, Zespół radzi, Zespół nigdy was nie zdradzi z 7-go maja). Biuro RPO nie zaskoczyło czyli odpisało, że to w ogóle nie jest sprawa a najlepiej to w ogóle dać im święty spokój. Czyli powtórka z tego co było w sprawie wojny o wystąpienie z Kościoła, kiedy stali murem za „i 3” i Świętą Instrukcją Apostatyczną. Wcześniej tak bardzo pomogli Państwu Grzelakom z Ostrowa Wielkopolskiego:

15.  W dniu 14.06.2001 Skarżący zwrócili się również do Rzecznika Praw Obywatelskich, stwierdzając, że w przypadku ich syna doszło do naruszenia art. 53, ust. 7 i art. 31, ust. 2 Konstytucji, art. 9 i 14 Konwencji, a także różnych innych przepisów. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdził, że nie może ponownie zakwestionować Rozporządzenia po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 20.04.1993, a problemy poruszone w piśmie rodziców dotyczą raczej nieodpowiedniego zachowania niektórych nauczycieli i uczniów, a nie samych przepisów.

że ETPCz uznał, że od tego pomagania przez Rzecznika Praw Obywatelskich Polska naruszyła prawa człowieka. To jakiś fasadowy i do niczego niepotrzebny urząd, który powinien mieć w nazwie „imienia Felicjana Dulskiego„. Teraz zostaje zrobić Zespół Parlamentarny ds. Ateizacji Polski. Tak dla równowagi. Jak demokracja to demokracja.

Chapeau bas dla Kasi!

Facebook Comments

Website Comments

 1. Kasia
  Odpowiedz

  Może nie tyle ds. ateizacji, co ds. przeciwdziałania islamizacji / judaizacji Polski. Ciekawe, co wtedy powiedziałby RPO. 😉

  • admin
   Odpowiedz

   Słusznie!! Ja tylko słowo „przeciwdziałania” wyrzuciłem, ale przeciwdziałać też można. Pewnie nawet z lepszym skutkiem. Kocham argument „pośmiejcie się z islamu, pośmiejcie się z judaizmu”.

   • rybsko
    Odpowiedz

    Hehe, dokładnie. Argument „a spróbuj to powiedzieć o islamie” szczególnie dobrze broni wszelkich cnót religii w ogólności. 😉
    @ Kasia
    Propozycja „ds. przeciwdziałania islamizacji / judaizacji Polski” moim zdaniem jest strzałem w dziesiątkę! Byłby to niezły wirus dla prawicowych fundamentalistów. 😉

    • admin
     Odpowiedz

     Argument ?a spróbuj to powiedzieć o islamie? szczególnie dobrze broni wszelkich cnót religii w ogólności.
     Genialne… 😀

 2. Zbigniew
  Odpowiedz

  Zmobilizujmy posłów z Ruchu Palikota żeby stworzyli w parlamencie „Zespół do Spraw Przeciwdziałania Ewangelizacji Dzieci w Przedszkolach” lub coś podobnego.
  „Tata” i jego apologeci organizują marszmanify dotyczące odmowy multipleksu dla TV TRWAM w Europie, USA, Kanadzie, Australii i w całej Polsce. Jestem na bieżąco. To nie są żarty! Ogłaszam SOS dla ateistów!

  • rybsko
   Odpowiedz

   Przyjacielu. Z istotą Twojego postulatu identyfikuję się całkowicie. Jedną z najgorszych krzywd, jakie pokolenie ludzi może wyrządzić młodemu pokoleniu, jest pozbawienie samodzielności i wolności intelektualnej i emocjonalnej. Mało co jest w stanie przebić w tym względzie powtarzanie dziecku przez kilkanaście lat, że jest coś, czego nikt nie potrafi udowodnić, a jednak jest to prawdziwe, a już na pewno nie wolno tego kwestionować, a dodatkowo należy się tego bać, jeżeli się nie spełni bezrefleksyjnie określonych warunków. Fatalna jest sytuacja, w której państwo organizuje i współfinansuje system indoktrynacji religijnej. Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że historia rozprawi się z tym zjawiskiem jednoznacznie i brutalnie.
   Małe są jednak szanse na to, że stanie się to jeszcze za mojego żywota, a już tym bardziej, że powiew rewolucyjnej świeżości przydmucha Ruch Palikota. Był moment, w którym miałem nadzieję, że będzie inaczej, ale póki co RP błądzi, o czym wielokrotnie już pisano na łamach niniejszej witryny.

Post a comment